KRÓLEWIEC Z KOLEJNYM MISTRZOSTWEM W „DZIECIĘCEJ PIŁCE RĘCZNEJ”

   Niesamowitych rzeczy dokonują młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej z Królewca pod wodzą Jacka Kołodziejczyka, bowiem w ostatnim tygodniu to już trzeci wywalczony awans do finałów wojewódzkich i szósty w roku szkolnym, co jest absolutnym rekordem w historii naszej szkoły i gminy. Tym razem mistrzostwo powiatu zdobyli uczniowie z rocznika 2007,2008 uczestniczący w Świętokrzyskim Programie Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej-,,Dziecięca Piłka Ręczna”, do którego zgłosiły się 102 szkoły z całego województwa i 8 z naszego powiatu.  Program ma na celu wsparcie prawidłowego rozwoju fizycznego, motorycznego, psychicznego dzieci oraz zapobieganie zaburzeniom układu ruchu, otyłości i promowanie piłki ręcznej wśród najmłodszych. Koordynatorem projektu jest ŚCDN w Kielcach, a finansowany jest przez Urząd Marszałkowski. Podsumowanie rozgrywek połączone z wyłonieniem przedstawiciela powiatu odbyło się w Radoszycach, gdzie w ceremonii otwarcia i zamknięcia uczestniczyli m.in. pani Agata Binkowska-członek zarządu województwa, pan Wójt Gminy Radoszyce Michał Pękala, przedstawiciele ŚCDN, a gościem specjalnym był zawodnik VIVE Krzysztof Lijewski. Jednak najważniejsze rzeczy odbywały się na parkiecie, gdzie nasi uczniowie najpierw rozgromili swoich rywali w grupie SP2Stąporków 20-1 i SP Fałków 14-4 i jako zwycięzcy grupy zagrali z gospodarzami SP Radoszyce zwyciężając 13-6. Wielki finał będący festiwalem  dziecięcej piłki ręcznej odbędzie się 10 czerwca w Kielcach.
Tabela końcowa:
  1. SP Królewiec
2. SP Radoszyce
3. SP1Końskie
4. SP Fałków
5-8  SP2Końskie, SP Pilczyca, SP2Stąporków, SP Gowarczów
Skład naszej drużyny: Jakub Zbróg, Jakub Maleszak, Dawid Łakomiec, Dawid Dobrowolski, Emil Maleszak, Iza Mogielska, Ula Piotrowska, Bartłomiej Kochel, Krystian Kos, Antoni Jaremcio. Opiekun Jacek Kołodziejczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *