mecz

KOLEJNY WYJAZD EDUKACYJNY W CZASIE WOLNYM NA MECZ KORONY KIELCE

W piątkowe popołudnie, 13 października, uczniowie z klas II i III Gimnazjum w Miedzierzy po raz kolejny na żywo kibicowali drużynie Korona Kielce w meczu z Wisłą Płock. Celem wyjazdu było kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, propagowanie aktywnych, ciekawych, pozytywnych i wartościowych form spędzania wolnego czasu oraz dobra zabawa w grupie rówieśniczej.

mecz 4

W wyjeździe uczestniczyło 42 uczniów gimnazjum wraz z opiekunami: panią dyrektor Beatą Janiszewską, Sylwią Dulewicz, Ewą Juśkiewicz – Barcicką, Jerzym Dudą i Dawidem Kołodziejczykiem. Piątkowe spotkanie na stadionie oglądało 6069 kibiców. Młodzież bardzo entuzjastycznie dopingowała swoją ulubioną drużynę.

mecz 1

Początek meczu należał do gości. Wisła kilkakrotnie była bliska zdobycia bramki, jednak bramkarz Korony Maciej Gostomski świetnie obronił wszystkie strzały przeciwnika. Gospodarze w 30 minucie stworzyli pierwszą groźną akcję i zdobyli bramkę. Radość kibiców nie trwała długo, ponieważ bramka nie została uznana, gdyż był spalony. Na pierwszego gola nie trzeba było jednak długo czekać. W ostatniej minucie pierwszej połowy Korona mogła już fetować zdobycie bramki z rzutu wolnego przez  Mateusza Możdżenia.  Po przerwie Wisła za wszelką cenę chciała odwrócić losy spotkania, jednak druga połowa również należała do żółto – czerwonych. W 80. minucie zdobyliśmy kolejną bramkę, strzelcom gola był Ivan Jukić. Kielecka drużyna wygrała mecz z wynikiem 2:0. Radości nie było końca! Po spotkaniu zawodnicy fetowali z kibicami to zwycięstwo. Gdy fani z młyna zaczęli przyśpiewkę: „Kto tak pięknie dzisiaj grał”, zawodnicy odpowiadali z uśmiechem.

mecz 3

Na zakończenie wyjazdu, aby uczcić zwycięstwo uczniowie i opiekunowie udali się do Mc Donald’a. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy późnym wieczorem bezpiecznie wrócili do domu