lalka 6

W TEATRZYKU LALEK O PRZYJAŹNI I TOLERANCJI

Dnia 30 października 2017 uczniowie „zerówki” oraz klas I-IV wzięli udział w przedstawieniu pt. „Wielkie sprawy małej Żaby”. Teatr Lalek „Bajka” przybył, by umilić czas naszym uczniom, aż z Przysietnicy.

lalka

lalka 1

Główną bohaterką sztuki byłą tytułowa Żaba, a towarzyszami jej przygód byli: Krokodyl, Smok Zygmunt, Smok Wincenty, Smok Antoni, Agatka, Kura i Lekkoduch. Akcja sztuki rozgrywała się na leśnej polanie oraz nad rzeką. Całość przedstawienia nie opierała się tylko na samej grze, ale także na rozmowach z zaciekawionymi widzami. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania.

lalka 2

lalka 3

Bajka, obok przedstawienia historii bohaterów, miała także ukryte przesłanie, a mianowicie ukształtowanie właściwego stosunku do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni oraz tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu.

lalka 4

lalka 5

Forma jaką praktykuje Teatr Lalek „Bajka” wprowadza elementy kulturowe w edukację i wychowanie dzieci. Mali widzowie z naszej szkoły, poprzez uczestnictwo w przedstawieniu, uczyli się odróżniać dobro od zła. Przedstawienie „Wielkie sprawy małej Żaby” nie tylko rozbawiło, ale także nauczyło czegoś małych widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *