bilard

XI edycja Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej zakończona. UKS Przyłogi zajął II miejsce w Lidze Wojewódzkiej

Zakończyła się jedenasta edycja Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej.   Była to już jedenasta edycja bilardowych zmagań młodych zawodników zrzeszonych  w szkolnych sekcjach, organizowana przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe.  W rywalizacji uczestniczyło jedenaście klubów, które reprezentowało ponad stu zawodników. Tradycyjnie rozgrywki toczyły się w kategoriach młodzik i junior w grupach dziewcząt  i chłopców.  To był kolejny ciekawy sezon, który dostarczył nam wielu niezapomnianych emocji sportowych.

bilard

W turnieju finałowym rozgrywanym tradycyjnie w odmianę 8 bil w grupie młodszej dziewcząt miejsce pierwsze zajęła Dominika Pawełczyk z UKS Miłek Wiślica. Druga była Patrycja Siemieniec (UKS Miłek Wiślica). Miejsce trzecie zajęły: Julia Mogielska  (UKS Przyłogi) i Izabella Jońska (UKS Kostomłoty).

Wśród juniorek triumfowała Gabriela Siemieniec (UKS Miłek Wiślica). Miejsce drugie zajęła Agnieszka Kita z ULKS Orły Bodzentyn. Podium uzupełniły: Kamila Obratańska (UKS Przyłogi) i Tola Szczurek (ULKS Orły Bodzentyn).

Wśród juniorów najlepiej zaprezentował się Dawid Kuźniakowski(UKS Miłek Wiślica), który w finale pokonał kolegę klubowego Huberta Sagana. Na najniższym stopniu podium stanęli:  Wiktor Witkowski (UKS Przyłogi) i Igor Bartkiewicz (ULKS Olimp Wzdół Rządowy)

bilard

Zakończenie sezonu było okazją do podsumowania rozgrywek i wręczenia nagród zespołom, a także wyróżnień indywidualnych dla najlepszych zawodników. W klasyfikacji drużynowej  zwyciężył klub UKS Miłek Wiślica (258 pkt.), drugi był UKS Przyłogi (215 pkt.), a miejsce trzecie zajął ULKS Orły Bodzentyn (212 pkt.), IV miejsce UKS Bilcza (191pkt), V miejsce Wzdół Rządowy (174pkt.), VI miejsce Nosan Kielce (155pkt.), VII miejsce UKS Kostomłoty (120 pkt.), VIII miejsce UKS Jeziorko (91pkt.), IX miejsce UKS Tumlin (86 pkt.), X miejsce ULKS Bodzentyn II (77 pkt.) , XI miejsce UKS Daleszyce (14pkt.)

Jest to kolejny udany sezon naszego zespołu. Na wyróżnienie zasługują Julia Mogielska oraz Wiktor Witkowski, którzy w swoich kategoriach wiekowych indywidualnie zajęli III miejsce. Pozostali zawodnicy UKS Przyłogi : Magdalena Mogielska, Kamila Obratańska, Wiktoria Kos, Marcelina Kuśmierczyk, Janek Szymkiewicz, Paweł Kos, Dawid Gaweł, Hubert Kołodziejczyk, Kacper Adach, Kuba Pacak, opiekun Jerzy Duda.