KRÓLEWIEC OBRONIŁ TYTUŁ SPRZED ROKU

W Stadnickiej Woli odbyły się mistrzostwa powiatu koneckiego w ramach programu „Dziecięca Piłka Ręczna”.
Turniej zgromadził dwanaście drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na trzy grupy, następnie zwycięzcy poszczególnych grup spotkali się w ścisłym finale. W grupie A zagrały drużyny SP Fałków, SP 1 Końskie, SP Radoszyce, SP Modliszewice, w grupie B – SP Królewiec, SP Stadnicka Wola, SP 2 Stąporków, SP Grodzisko i w grupie C – SP Rogów, SP Pomyków, SP Kłucko, SP 2 Końskie.

Królewiec w drodze po mistrzostwo pokonał kolejno SP Grodzisko 12:0, SP Stadnicka Wola 11:3, SP 2 Stąporków 12:3 i w finale SP Fałków 8:6 i SP Kłucko 6:0. W  meczu o II miejsce SP Fałków pokonał SP Kłucko 11:4.

Skład SP KRÓLEWIEC: Artur Basiak, Mikołaj Rejmak, Miłosz Bugajski, Bartosz Piotrowski, Amelia Owczarek, Maja Łosiak, Hubert Nowacki, Arek Nowak, Igor Szymczyk, Amelia Szymkiewicz. Opiekunowie: Elżbieta Kucharska, Krystyna Grzegorczyk, Jacek Kołodziejczyk.

Organizatorem i koordynatorem projektu jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Finał wojewódzki odbędzie się 6 czerwca w Kielcach.