a12

Podsumowanie Akademii Obywatelskiej 1918

Dnia 9 października w Centrum Kongresowym Omega Targów Kielce odbył się Świętokrzyski Kongres Obywatelski podsumowujący dotychczasowe założenia projektu Akademia Obywatelska 1918, w ramach którego nasza szkoła uczestniczyła w konferencji Niepodległość,🇵🇱️ Wolność, Samorządność, w wielu inicjatywach lokalnych upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz badaniu sondażowym.
Inicjatywy w naszej szkole zostały w ciekawy sposób przedstawione w dwuminutowym filmiku 🎥🎞️ przez uczniów: Daniela Fidora👦, Wojciecha Oparę🧑, pod kierunkiem nauczycieli: 👩‍🏫Edyty Wydry(koordynator projektu) oraz Magdalena Faszczewska. Wysłuchaliśmy👂 wykładu prof. Wiesława Cabanaz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na temat Pomysłów Polaków zesłanych na Syberię w XIX wieku na wolność i niepodległość. Zapoznaliśmy się także z wynikami badań sondażowych pt. Co wiemy o niepodległości? i obejrzeliśmy prezentacje filmów przygotowanych przez szkoły uczestniczące w projekcie.Na kongresie była obecna pani dyrektor Beata Janiszewska,😘 której organizatorzy projektu uroczyście wręczyli certyfikat oraz pakiet edukacyjny dla szkoły.
Projekt „Akademia Obywatelska 1918” zorganizowany został przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.😊

a8

a9

a10

a11

 

a13

a14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *