a14

XXVII Tydzie艅 Kultury J臋zyka w naszej szkole 馃棧馃嚨馃嚤

W dniach 11 鈥 16 marca odbywa艂 si臋 XXVII Tydzie艅 Kultury J臋zyka Polskiego w wojew贸dztwie 艣wi臋tokrzyskim. W naszej szkole r贸wnie偶 zosta艂y podj臋te liczne dzia艂ania, m.in. zorganizowano Szkolny Konkurs Ortograficzny, do kt贸rego przyst膮pi艂o 18 uczni贸w 馃馃懇鈥嶐煢 klas VI 鈥 VIII i gimnazjum.
Komisja z艂o偶ona z polonistek wy艂oni艂a zwyci臋zc贸w:
I miejsce 鈥 Miko艂aj Zamachowski kl. III A 馃弳馃
II miejsce 鈥 Wojciech Opara kl. III B 馃
III miejsce 鈥 艁ucja Ko艂odziejczyk kl. III A馃
Reprezentowali oni szko艂臋 na XIII St膮porkowskim Dyktandzie. Kolejnym dzia艂aniem by艂o wykonanie ilustracji na temat : 鈥濨ohaterowie naszych lektur鈥.馃鈥嶁檧锔馃鈥嶁檧锔馃鈥嶁檧锔 M艂odzie偶 ch臋tnie wzi臋艂a udzia艂, rysuj膮c i maluj膮c portrety swoich ulubionych bohater贸w. Wystawa prac jest ozdob膮 szkolnego korytarza. 馃ぉ
W pi膮tkowy poranek wszyscy uczniowie wzi臋li udzia艂 w akcji Og贸lnoszkolne Pi臋kne Czytanie. 馃搾馃摉馃摍
Klasy IV 鈥 VIII i gimnazjum czyta艂y opowiadanie 鈥濸ier艣cie艅鈥 Gustawa Herlinga 鈥 Grudzi艅skiego, a m艂odsi, przedszkole i klasy 0 鈥 III wybran膮 ba艣艅 dowolnego autora.
W ten spos贸b zwr贸cili艣my uwag臋 dzieci i m艂odzie偶y na pi臋kno ojczystego j臋zyka.
Organizatorami by艂y polonistki : Edyta Wydra, Agnieszka Czarnecka,聽Agnieszka Leszczy艅ska i Edyta Kosma.馃槝

a1

a2

a3

a4

a5

a6

a7

a8

a9

a10

a11

a13

Dodaj komentarz

Tw贸j adres email nie zostanie opublikowany. Pola, kt贸rych wype艂nienie jest wymagane, s膮 oznaczone symbolem *