SP w Królewcu wzięła aktywny udział w promocji czytelnictwa w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK 2020

Z tej okazji w akcję czytelniczą z inicjatywy dyrektor Szkoły Podstawowej w Królewcu p. Anny Cholewińskiej i p. Małgorzaty  Michalak włączyli się nauczyciele i uczniowie.

 Z uwagi na obowiązujące określone ograniczenia, nakazy i zakazy
w związku z wystąpieniem stanu epidemii wydarzenia
w ramach Tygodnia Bibliotek 2020 odbyły  się online.

1. Okładka na książkę – w wykonaniu przedszkolaków z oddz. ,,0″ prezentacja na stronie:
https://www.facebook.com/1616013901950455/posts/2646073188944516/
https://www.facebook.com/1616013901950455/posts/2646084102276758/

2.  „Opowiem ci bajkę” – krótkie filmiki z czytaniem bajek nadesłały uczennice kl. V a – Natalka Guldzińska i  Milena Krasowska, które można obejrzeć na:
https://www.facebook.com/1616013901950455/posts/2648228572062311/

3. ,,Książka stara, nie znaczy  przestarzała” –  uczniowie kl. 7 na lekcjach języka polskiego wcielili się w rolę ,,Poszukiwaczy książek” – zachęcamy do obejrzenia na stronie:
https://www.facebook.com/1616013901950455/posts/2645985232286645/

4. ,,ILUSTRACJA do ULUBIONEJ KSIĄŻKI” – prace plastyczne uczniów klas I-III do 22.05 trwa głosowanie, zwyciężą ci uczniowie, których prace otrzymają najwięcej polubień na stronie:
https://www.facebook.com/1616013901950455/posts/2650177875200714/

„ILUSTRACJA DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI”– konkurs zorganizowany przez p. Małgorzatę Michalak przeznaczony dla klas I-III rozstrzygnięty!!!

Poprzez głosowanie  na FACEBOOKU- nagrodę publiczności zdobyły prace uczennic z kl. II:
I miejsce – Maja Grabarczyk;  
II miejsce – Antosia Kaczmarczyk;
III miejsce – Lena Bąk.

Ponieważ wszystkie prace plastyczne były ciekawe i kreatywne, jury w składzie:  p. Małgorzata Michalak, p. Magdalena Woźniak, p. Aneta Grot w sposób tradycyjny, biorąc pod uwagę następujące kryteria:
zgodność pracy z tematem, technika wykonania/kreatywność, samodzielność i estetykę, dokonało wnikliwej weryfikacji prac w poszczególnych klasach.

Wyniki:

– w kl. I:
– I miejsce – Alicja Kaniecka i  Julia Kochel;
– II miejsce – Oskar Momot;
– III miejsce – Bartosz Błoński;
– wyróżnienie: Kamil Błoński.

– w kl. II:
– I miejsce – Wiktoria Opala i Antosia Kaczmarczyk;
– II miejsce – Grabarczyk Maja;
– III miejsce – Lena Bąk.

– w kl. III:
– I miejsce – Gaweł Nikola;
– II miejsce – Kornelia Kwaskowicz;
– III miejsce – Maja Dulewicz;
– wyróżnienie – Filip Błoński.

5. Przebranie za postać z ulubionej bajki nadesłała Hania Lachowska z oddz. ,,0″.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *