27 listopada 2016. imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nasza Gmina

Gmina Smyków

 


 

 Urząd Gminy w Smykowie.

  

Historia obecnej Gminy Smyków rozpoczyna się z dniem 1 stycznia 1992 roku. Wówczas to na mocy  rozporządzenia Rady Ministrów z 2 grudnia 1991 roku, sygnowanego przez Premiera RP Jana Krzysztofa Bieleckiego, siedemnaście wsi odłączyło się od Gminy Mniów, by reaktywować zlikwidowaną w 1976 roku Gminę Smyków.

 

Były to: Adamów, Cisownik, Kawęczyn, Królewiec, Królewiec Poprzeczny, Matyniów, Miedzierza, Piaski Królewieckie, Pokoradz, Przyłogi, Smyków, Stanowiska, Strażnica, Świnków, Trawniki, Wólka Solana i Zastawie. Dwa lata później, 1stycznia 1994 roku, do Gminy Smyków dołączyły Salata i Muszczarz z Gminy Mniów oraz Kozów z Gminy Radoszyce. W tej chwili Gminę Smyków tworzy 21 wsi, połączonych w 12 sołectw. Siedziba samorządu mieści się w Smykowie, a w skład Rady Gminy wchodzi 15 radnych. 

 

                Najbardziej rozpoznawalna budowla Gminy Smyków - kościół parafialny pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy.


           Oczyszczalnia ścieków w Miedzierzy.
        Tereny zielone przed boiskiem OrlikOBIEKTY SPORTOWE W GMINIE SMYKÓW            Boisko Orlik 2012            Boisko wielofunkcyjne przy Orliku
Boisko wielofunkcyjne w Stanowiskach. Jedno z pięciu takich boisk  w Gminie Smyków            Boisko wielofunkcyjne w Salacie


PLACE ZABAW W GMINIE SMYKÓW        Plac zabaw przy boisku Orlik w SmykowiePlac zabaw w MiedzierzyPlac zabaw w Cisowniku
123