PROJEKT – AKTYWATOR SUKCESU

SZKOLENIE – STAŻ – ZATRUDNIENIE

Projekt AKTYWATOR SUKCESU skierowany jest do osób powyżej 29 roku życia zamieszkujących na terenie województwa świętokrzyskiego znajdujących w szczególnej sytuacji na rynku pracy: bezrobotnych, poszukujących pracy (pozostających bez zatrudnienia), biernych zawodowo.

W ramach projektu zaplanowane jest kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie. Wszyscy uczestnicy zostaną objęci wsparciem w następującym zakresie:

Indywidualnego Planu Działania (IPD) – opracowywanego w trakcie 2 indywidualnych spotkań. Celem IPD będzie zdefiniowanie indywidualnej ścieżki rozwoju każdego Uczestnika Projektu w kontekście heterogonicznych cech, analiza jego umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych.  Na tej podstawie powstanie zindywidualizowany plan najbardziej adekwatny do indywidualnej sytuacji, potrzeb/oczekiwań każdego z Uczestników Projektu.

Grupowego poradnictwa zawodowego – zajęć w formie warsztatów grupowych prowadzonych przez psychologa/doradcę zawodowego. Warsztaty wyposażą Uczestnika w wiedzę i umiejętności z zakresu poruszania się po RP i kompetencji miękkich/społecznych, będą okazją do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz uzyskania niezbędnego wsparcia społecznego.

Szkolenia zawodowe – 1 szkolenie do wyboru zgodnie z IPD:

– SPAWANIE MIG: 160h; 20dni

– SPAWANIE MAG: 152h; 19dni

– SPAWANIE TIG: 120h; 15dni

Kursy przygotują do egzaminów wg wytycznych Instytutu Spawalnictwa. Po zdanym egzaminie Uczestnicy uzyskają Świadectwo Egzaminu Spawacza. Kursy poprzedzone badaniami lekarskimi.

– OBSŁUGA SEKRETARIATU Z MODUŁEM REJESTRATOR/KA MEDYCZNY/A 120h, 15dni, na zakończenie egzamin VCC

– PIEKARZ, 200h, 25 dni; na zakończenie egzamin czeladniczy

– WĘDLINIARZ, 200h, 25 dni, na zakończenie egzamin czeladniczy

– PRACOWNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH, 150h, 19 dni, na zakończenie egzamin czeladniczy

DODATKOWO 70 h bloku ICT na poziomie A lub B zgodnie z DIGCOMP zakończonym egzaminem z obszarów: Informacja, Komunikacja, Tworzenie Treści. W ramach bloku tematyka dostosowana dla poszczególnych szkoleń zawodowych z zakresu obsługi programów używanych w danym zawodzie.

Pośrednictwo pracy – dwa jednogodzinne indywidualne spotkania – pierwsze przed stażem drugie po stażu. Kompleksowa pomoc w wyborze zawodu zgodnie z kompetencjami/kwalifikacjami, prezentacja ofert, skierowanie na rozmowę z potencjalnym pracodawcą, uzyskanie informacji zwrotnej od Uczestnika Projektu.

Staże zawodowe – to 3-miesięczny staż umożliwiający zdobycie doświadczenia zawodowego zgodnego z kierunkiem szkolenia, poznanie środowiska pracy i wykorzystanie nabytych kwalifikacji i kompetencji w praktyce. Staże dobierane będą w oparciu o IPD i będą kontynuacją zaplanowanej ścieżki wsparcia. Zasady uczestnictwa w stażu zostaną określone odrębną umową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *