DSCN1590

„ Bezpieczne wakacje”??️☀️ – spotkanie z ratownikami WOPR

Zbliżają się wakacje. Większość naszych uczniów z pewnością będzie spędzać czas wolny nad wodą.?‍♂️?‍♂️?️ Ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego też zaprosiliśmy do szkoły przedstawicieli Klubu Płetwonurków „Kalmar”?‍♂️ ze Starachowic, którzy jednocześnie są ratownikami WOPR oraz przedstawiciela Komisariatu Policji ? w Radoszycach dzielnicowego asp. Jarosława Bachanka.

DSCN1582

DSCN1586

DSCN1588

DSCN1633

DSCN1634
Spotkanie poświęcone było zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą,?⛴️umiejętności ratowania osób tonących w zbiornikach wodnych oraz resuscytacji niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Ponadto nasi goście opowiadali o trudnej pracy płetwonurka, o jego podstawowym wyposażeniu, plusach i minusach zawodu. Atrakcją dla słuchających uczniów było obejrzenie kombinezonu płetwonurka i wszystkich akcesoriów.

DSCN1593

DSCN1598

DSCN1602

DSCN1605

DSCN1608

DSCN1611

DSCN1616

DSCN1620

DSCN1623
Inicjatorką spotkania była pani Agnieszka Czarnecka.? Mamy nadzieję, że rady i uwagi ratowników oraz policjanta pomogą naszym uczniom w bezpiecznym przeżyciu wakacji.

Serdecznie dziękujemy wiceprezesowi Klubu Płetwonurków „ Kalmar” panu Patrykowi Bebelskiemu oraz ratownikom ? za odwiedzenie naszej szkoły i przekazanie cennej wiedzy dzieciom i młodzieży.
Dziękujemy również naszemu dzielnicowemu. ☺️

DSCN1627

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *