a4

NASZE SŁOWA MAJĄ MOC – MARATON PISANIA LISTÓW ✍️?‍♀️?‍♂️

Już po raz trzeci społeczność Szkoły Podstawowej w Miedzierzy przystąpiła do akcji Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnesty International❤️Akcja ta przypada przed Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Celem jej jest pomoc osobom z całego świata, których prawa człowieka zostały złamane. W tym roku pisaliśmy listy w obronie dzielnych kobiet, które walczyły o prawa innych ludzi i same zostały niesłusznie oskarżone. Spośród dziesięciu wybraliśmy trzy obrończynie. Są to: Atena Daemi z Iranu, która walczy o świat bez kary śmierci, Gulzar Duszenowa z Kirgistanu, która walczy o prawa osób z niepełnosprawnością oraz Geraldine Chacon z Wenezueli prześladowana za wspieranie młodych ludzi. Do akcji mógł przystąpić każdy: uczniowie, nauczyciele, rodzice. Dlaczego bierzemy kolejny raz udział w tej akcji? Chcemy, by nasza młodzież wchodząc w dorosłe życie, zwracała uwagę na potrzeby i krzywdę innych ludzi. By rozumiała, że przestrzeganie praw człowieka i wzajemny szacunek są bardzo ważne.
Do akcji włączyły się jak w latach poprzednich świetlice środowiskowe z terenu gminy: Miedzierza – 105 listów, Przyłogi – 10???
Napisaliśmy wspólnie 263 listy! One mają moc! Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Dziękujemy opiekunom świetlic i wszystkim, którzy włączyli się do akcji!?
Koordynatorkami akcji w szkole były nauczycielki: Edyta Wydra i Agnieszka Czarnecka?

a1

a2

a3

 

a5

a7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *