a14

XXVII Tydzień Kultury Języka w naszej szkole ???

W dniach 11 – 16 marca odbywał się XXVII Tydzień Kultury Języka Polskiego w województwie świętokrzyskim. W naszej szkole również zostały podjęte liczne działania, m.in. zorganizowano Szkolny Konkurs Ortograficzny, do którego przystąpiło 18 uczniów ??‍? klas VI – VIII i gimnazjum.
Komisja złożona z polonistek wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Mikołaj Zamachowski kl. III A ??
II miejsce – Wojciech Opara kl. III B ?
III miejsce – Łucja Kołodziejczyk kl. III A?
Reprezentowali oni szkołę na XIII Stąporkowskim Dyktandzie. Kolejnym działaniem było wykonanie ilustracji na temat : „Bohaterowie naszych lektur”.?‍♀️?‍♀️?‍♀️ Młodzież chętnie wzięła udział, rysując i malując portrety swoich ulubionych bohaterów. Wystawa prac jest ozdobą szkolnego korytarza. ?
W piątkowy poranek wszyscy uczniowie wzięli udział w akcji Ogólnoszkolne Piękne Czytanie. ???
Klasy IV – VIII i gimnazjum czytały opowiadanie „Pierścień” Gustawa Herlinga – Grudzińskiego, a młodsi, przedszkole i klasy 0 – III wybraną baśń dowolnego autora.
W ten sposób zwróciliśmy uwagę dzieci i młodzieży na piękno ojczystego języka.
Organizatorami były polonistki : Edyta Wydra, Agnieszka Czarnecka, Agnieszka Leszczyńska i Edyta Kosma.?

a1

a2

a3

a4

a5

a6

a7

a8

a9

a10

a11

a13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *