a10

Akcja Żonkile – uczniowie pamiętają…??‍???

Kolejny raz nasza szkoła postanowiła upamiętnić 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim i wzięła czynny udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Należy podkreślić, iż jednym z głównych celów szkoły jest wychowywanie młodzieży w idei patriotyzmu.??
Szkolnym koordynatorem przedsięwzięcia zostały p. Magdalena Faszczewska i p. Edyta Wydra. Do akcji włączyły się również p. Aleksandra Kałmuk, p. Magdalena Grzeszczuk i p. Edyta Kosma.❤️
Uczniowie wraz z nauczycielami wykonali 1600 sztuk papierowych żonkili, które w niedzielę 7 kwietnia rozdawali przed kościołem parafialnym w Miedzierzy.⛪️
Data nieprzypadkowa, bowiem w dniu 7 kwietnia w naszej Małej Ojczyźnie przypada 79. rocznica pacyfikacji Królewca i Adamowa. Z tej racji na korytarzu szkolnym została również wykonana gazetka ścienna przybliżająca te dwa tragiczne wydarzenia.
Akcja Żonkile zorganizowana w naszej szkole z pewnością przypomniała i godnie upamiętniła wszystkich tych, którzy dzielnie walczyli i ginęli podczas drugiej wojny światowej. Uczestnicząc w takich akcjach, uczniowie udowadniają, że historia jest dla nich bardzo ważna.
Wolontariusze: Wiktoria Kos, Kacper Kasiński, Mateusz Górecki, Sylwia Bednarczyk, Weronika Węgierek, Krzysztof Czeczot, Monika Ślusarczyk, Kamila Kornecka, Zuzanna Głuszek, Oliwia Nowicka, Martyna Stachera, Natalia Pytel, Aleksandra Hendel, Kinga Majcher, Amelia Patynowska, Partycja Wierzbowska, Kinga Maleszak, Kinga Tomala, Julia Maleszak, Julia Janiszewska, Martyna Wojas, Paulina Sosnowska, Zuzanna Bielecka, Amelia Jaremcio, Piotr Basiak, Katarzyna Szmarkieta, Dominika Płatek, Katarzyna Basiak, Weronika Wydra.??

a6

a7

a8

a9

a11

a12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *