a6

Tydzień Bibliotek w naszej szkole ????

Nasza szkoła po raz kolejny rozpoczęła ogólnopolską akcję mającą na celu podkreślenie roli czytania książek. Hasło Tygodnia Bibliotek Szkolnych brzmi: „Biblioteka”. W jego ramach zorganizowano:
8 maja – uczniowie kl. I odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zapoznali się z regulaminem biblioteki i nauczyli wyszukiwać książeczki. ??Następnie wybrali sobie książeczki i czytali je wspólnie. Wzięli również wraz z klasą II udział w prezentacji multimedialnej „Dzieci z Braćmi Grimm”. Po prezentacji poddani zostali testowi sprawdzającemu znajomość baśni. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i znajomością baśni, za co zostali nagrodzeni symbolicznymi lizakami ??
9 maja – nasze Słoneczka z punktu przedszkolnego wraz z odziałem przedszkolnym odwiedzili Gminną Bibliotekę w Smykowie?
10 maja – w oddziale przedszkolnym odbyło się głośne czytanie i oglądanie bajek???
13 maja – klasa II czytała legendy związane z powstaniem różnych miast polskich. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne „Legendy polskie i z różnych stron świata”. Pracę uczniów można podziwiać na tablicy na korytarzu szkolnym.?
14 maja – warsztaty literacko – plastyczne z uczniami kl. VIII: „ Bohaterowie literaccy w innym świecie”.
Opiekunem biblioteki szkolnej jest pani Aleksandra Kałmuk.

a1

a2

a3

a4

a5

a7

a8

a9

a10

a11

a12

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *