a6

Tydzień Bibliotek w naszej szkole ????

Nasza szkoła po raz kolejny rozpoczęła ogólnopolską akcję mającą na celu podkreślenie roli czytania książek. Hasło Tygodnia Bibliotek Szkolnych brzmi: „Biblioteka”. W jego ramach zorganizowano:
8 maja – uczniowie kl. I odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zapoznali się z regulaminem biblioteki i nauczyli wyszukiwać książeczki. ??Następnie wybrali sobie książeczki i czytali je wspólnie. Wzięli również wraz z klasą II udział w prezentacji multimedialnej „Dzieci z Braćmi Grimm”. Po prezentacji poddani zostali testowi sprawdzającemu znajomość baśni. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i znajomością baśni, za co zostali nagrodzeni symbolicznymi lizakami ??
9 maja – nasze Słoneczka z punktu przedszkolnego wraz z odziałem przedszkolnym odwiedzili Gminną Bibliotekę w Smykowie?
10 maja – w oddziale przedszkolnym odbyło się głośne czytanie i oglądanie bajek???
13 maja – klasa II czytała legendy związane z powstaniem różnych miast polskich. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne „Legendy polskie i z różnych stron świata”. Pracę uczniów można podziwiać na tablicy na korytarzu szkolnym.?
14 maja – warsztaty literacko – plastyczne z uczniami kl. VIII: „ Bohaterowie literaccy w innym świecie”.
Opiekunem biblioteki szkolnej jest pani Aleksandra Kałmuk.

a1

a2

a3

a4

a5

a7

a8

a9

a10

a11

a12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *