Niezapomniana wycieczka w Tatry

Po egzaminach ósmoklasisty, nasi najstarsi uczniowie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Królewcu wyjechali na kilkudniową wycieczkę do Zakopanego, aby tam poznawać miejscową kulturę, architekturę oraz faunę i florę parków narodowych.

Pierwszego dnia, po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu, wybrali się wraz z opiekunami – Karolem Mijasem i Sylwią Blaszyńską na spacer ulicami Olczy, gdzie mieli okazję obejrzeć wspaniałe domki góralskie, a także przyjrzeć się życiu mieszkańców, przy wypasie owiec, czy hodowli koni.

Kolejnego dnia uczniowie udali się pod Polanę Szymoszkową, gdzie wjechali wyciągiem na górę Gubałówkę i mieli okazję podziwiać panoramę Tatr, na co pozwoliła piękna, słoneczna pogoda. Po skończonej wizycie na Gubałówce i zakupie pamiątek udali się pod słynną Wielką Krokiew, gdzie nasi skoczkowie przez wiele sezonów zdobywali najwyższe miejsca na podium.

Kolejnym ważnym punktem tego wyjazdu był Parki Linowy GuGu oraz słynna ulica Krupówki .Następnie pod okiem przewodnika ruszyli szlakiem z Kuźnic do Polany Gąsienicowej. Marsz trwał około 2,5 godziny. Uczniowie poznali historię Tatr oraz początek powstania TOPR-u. Po dojściu do schroniska wszyscy ruszyli w dalszą drogę do Czarnego Stawu Gąsienicowego (1624 m n. p. m). Widoki zapierały dech w piersiach. Zmęczeni lecz szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do ośrodka gdzie wieczorem pożegnali się wspólnym ogniskiem.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu. U wielu z nich pojawiła się chęć rychłego powrotu w góry, czego dowodem były ciągłe pytania o podobne wycieczki jeszcze w tym roku oraz żal. Bądźmy wszyscy dobrej myśli i nadziei… marzenia się spełniają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *