Badminton 7

II RODZINNY TURNIEJ BADMINTONA

25 listopada został ogłoszony Świętokrzyskim Dniem Badmintona. Organizatorami akcji byli  Kuratorium Oświaty w Kielcach i Świętokrzyski Związek Badmintona. Tego dnia w szkołach na terenie województwa odbywały się imprezy sportowe związane z badmintonem. Celem akcji jest popularyzacja tej dyscypliny sportowej oraz promocja aktywności fizycznej uczniów.

Badminton 2

Badminton 1

W Zespole Szkół w Miedzierzy również zorganizowano zawody sportowe pod nazwą II Rodzinnego Turnieju Badmintona. Turniej otworzyła dyrektor ZS w Miedzierzy Beata Janiszewska. Odświętny charakter podkreśliły swoim tańcem dziewczęta z grupy tanecznej Kamili Drezno. Turniej jest związany z ofertą edukacyjną szkoły. Nauczycielka wychowania fizycznego Sylwia Blaszyńska napisała projekt i tym samym zdobyła fundusze na przygotowanie boiska, potrzebny sprzęt, ukończyła kurs trenerski i zachęciła dzieci do udziału w przygodzie z badmintonem. Zajęcia badmintona w szkole odbywają się od dwóch lat, obecnie w poniedziałki po lekcjach oraz w czasie lekcji na dwóch dodatkowych godzinach w siatce godzin w – f.

Badminton 4

Badminton 3

Zawody w piątek 25 listopada rozegrano systemem grupowo – pucharowym gier podwójnych w kategorii Juniorów i Młodzików. Mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Jak nazwa wskazuje w rozgrywkach wzięły udział dzieci z rodzicami.  Zgłosiło się 16 par, dziecko + rodzic (lub ktoś z rodziny). Zawody przebiegały w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Mecze były bardzo emocjonujące i zacięte, a ciekawych akcji sporo. Wzbudzały okrzyki radości i zadowolenia. Uczestnikom dopisywał wspaniały humor, a uśmiech niejednokrotnie gościł na ich twarzach. Wszyscy uczestnicy zostali odznaczeni medalami i dyplomami, zwycięzcy turnieju odebrali puchary. Wszystko sponsorowała Rada Rodziców.

Badminton 6

Badminton 5

Oto wyniki zawodów:

Kategoria Młodzików

I miejsce – Paweł i Michał Długosz

II miejsce – Jakub i Sławomir Blaszyńscy

III miejsce – Patryk i Przemysław Jachimowscy

IV miejsce – Antoni i Grzegorz Lesiak

V miejsce – Aleksandra i Jacek Hendel

VI miejsce – Klaudia Nowicka i Wioleta Sochacka

VII miejsce – Natalia i Łukasz Włodarczyk

Kategoria Juniorów

I miejsce – Wiktor Stachera i Sylwester Olewiński

II miejsce – Igor i Adam Jachimowscy

III miejsce – Dawid i Agnieszka Stachera

IV miejsce – Mateusz i Iwona Góreccy

V miejsce – Paulina Sosnowska i Tomasz Kaczmarski

VI miejsce – Patryk i Joanna Nowiccy

VII miejsce – Aleksandra Lasocka i Jesica Wierzbowska

VIII miejsce – Mateusz i Klaudia Adach

IX miejsce – Natalia Kubała i Karolina Pęczkowska

Badminton 7

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *