„Doktor Dolittle i przyjaciele”

8 grudnia 2016 r. dzieci z klas I, IIa i IIb uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Kielc, której głównym celem było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Doktor Dolittle i przyjaciele” przygotowanego przez Teatr Współczesny w  Krakowie.
Przedstawienie teatralne podkreśla istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwia na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi jak i zwierząt. Kształtuje postawy tolerancji i szacunku. Dzięki ruchomej scenografii dzieci łatwiej przyswajają informacje na temat miejsc odwiedzanych przez doktora. Aktorzy posługują się oryginalnymi instrumentami muzycznymi, co przybliża młodemu widzowi pojęcie na temat kultury afrykańskiej. Na scenie  pojawiają  się również podstawowe formy lalek teatralnych, co pozwala dzieciom w łatwy sposób wskazać cechy charakterystyczne ptaków i ssaków.
Kolejną atrakcją  były odwiedziny w bawialni Julia Zabawy ruchowe
z przyjaciółmi sprawiły wszystkim wiele radości, ale również zmęczyły uczestników wycieczki. Pod opieką wychowawców:  Krystyny Grzegorczyk, Elżbiety Kucharskiej,  Elżbiety Zbróg  dzieci wróciły do szkoły zadowolone  z mikołajkowych atrakcji, które przygotowali dla nich rodzice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *