teatrzyk świąteczny 7

„Dziewczynka z zapałkami” na świąteczną nutę

Dnia 21.12.2016r. w Zespole Szkół w Miedzierzy społeczność szkolna mogła zobaczyć bardzo ciekawe przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”, które nawiązywało do Świąt Bożego Narodzenia. Wśród widowni zasiedli zarówno nauczyciele jak i uczniowie, którzy mogli podziwiać zdolności aktorskie i wokalne młodych aktorów.

teatrzyk świąteczny 1

Celem przedstawienia było uwrażliwianie widzów na krzywdę i biedę, która wbrew pozorom dotyka wielu ludzi.  Historia dziewczynki z zapałkami jest niezwykle ważna, nie tylko dlatego, że porusza temat śmierci, ale także podpowiada, jak sprostać temu, co przychodzi wraz ze świadomością, że matka czy ojciec nie zawsze są tylko dobrzy, że świat nie jest wyłącznie na nasze usługi, a rzeczywistość nie głaszcze po głowie. Przesłaniem miało być także to, że dziewczynka  choć miała  babcię, która ją kochała i z którą czuła się bezpiecznie,  rzucona w nieznany świat, stała się bezradna. Nie mając się do kogo zwrócić i na kim się oprzeć, zatraciła sens życia. Jest to opowieść o smutnym losie dziecka, ale ta baśń nie kończy się źle. Dziewczynka po śmierci, łączy się ze swoją babcią i idą razem do nieba.

teatrzyk świąteczny 2

Inscenizacja wzbogacona została pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu Zuzanny Dudek, a na gitarze zagrał Michał Pakuła. Nie zabrakło także elementów baletu w wykonaniu Amelii Jaremcio.

teatrzyk świąteczny 12

Całą atmosferę wzbogacała wspaniale przygotowana dekoracja, która odzwierciedlała przesłanie baśni. Publiczność z zachwytem podziwiała gimnazjalistów, którzy doskonale odgrywali swoje role.
Nie zabrakło serdecznych podziękowań ze strony pani dyrektor Beaty Janiszewskiej zarówno dla aktorów jak również dla opiekunów.

teatrzyk świąteczny 5

teatrzyk świąteczny 4

 

Inscenizację przygotowała p. Katarzyna Sykuła, p. Katarzyna Spera oraz pani Edyta Wydra.

Występujący aktorzy:

Amalia Jaremcio klasa IA- w roli dziewczynki z zapałkami

Adam Węgierek – Andersen

Weronika Piec – Zuzia

Karolina Tomala klasa IIIA- babcia

Kinga Maleszak klasa IA – aniołek

Natalia Pytel klasa IA – aniołek

Weronika Węgrzyn klasa IIB – mama

Zuzana Głuszek – narrator

Maciej Spera klasa IIIA – tata

Weronika Maleszak klasa IIIA- dziecko

Uczniowie klasy IA- w roli przechodniów

teatrzyk świąteczny 6

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *