taniec 1

KIEDYŚ ZATAŃCZĄ Z GWIAZDAMI

W Zespole Szkół w Miedzierzy od września odbywają się systematycznie zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, które prowadzi Kamila Drezno, uczestniczka i choreograf „Tańca z Gwiazdami”. Pani Kamila jest tancerką międzynarodowej klasy „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, finalistką Mistrzostw Polski oraz reprezentantką na Mistrzostwach Świata. Zajęcia prowadzone są w ramach Akademii Tańca, którą prowadzi pani Kamila. Uczennice naszej szkoły już po raz kolejny, bo zajęcia odbywają się od trzech lat, aktywnie uczestniczą w zajęciach tanecznych. Obecnie zapisanych jest 18 dziewcząt   z klas II – VI.

13_drezno

Zajęcia to nie tylko taniec, ale również ćwiczenia gimnastyczne, które pozytywnie wpływają na sylwetkę i sposób poruszania się w tańcu. Celem nadrzędnym zajęć jest popularyzowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej. Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży  poprzez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką.

taniec 4

taniec 3

taniec 2

taniec 1

Największe sukcesy dziewcząt to występ w 2015 roku na I Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych o Grand Prix Wójta Gminy Zagnańsk oraz Ogólnopolskiej Gali Mistrzów Tańca w Zagnańsku. Dziewczęta znalazły się również wśród 150 młodych tancerzy z całego powiatu kieleckiego, którzy wystąpili w listopadzie 2016 roku w Hotelu Uroczysko w Cedzynie podczas Gali Mistrzów Tańca zorganizowanej przez Akademię Tańca Kamili Drezno. Niespodzianką dla młodych tancerzy był wtedy występ zwycięzców ostatnich edycji show „Tańca z Gwiazdami”, Hanny Żudziewicz i Jacka Jeschke, którzy przyjechali na zaproszenie Kamili Drezno. Na życzenie Stowarzyszenia „Przyjaciół Gminy Smyków” dziewczęta wystąpiły również na Balu Charytatywnym w 2016 roku.  To, czego się nauczyły, prezentują podczas akademii i uroczystości szkolnych, za co są nagradzane brawami swoich rówieśników. Swoje umiejętności taneczne mogą rozwijać podczas  obozów tanecznych: zimą do Polaniki, a latem do Władysławowa.

Kamila

taniec 5

Systematyczna praca na zajęciach być może w przyszłości zaowocuje udziałem uczennic w programie „Taniec z Gwiazdami”? Tego im serdecznie życzymy! A pani Kamili dziękujemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *