policjant 2

Dzielnicowy przypomniał o bezpieczeństwie podczas ferii

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów  w czasie ferii zimowych,  w dniu 26.01.2017 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantem – dzielnicowym Jarosławem Bachankiem. Pan dzielnicowy w pierwszej kolejności odwiedził uczniów klas I – VI. Dzieci z uwagą i dużym zainteresowaniem wysłuchały krótkiej pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z czasu wolnego  podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegano przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, ostrzegano przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Pan policjant spotkał się z również z najmłodszymi uczniami naszej szkoły czyli dziećmi z przedszkola i oddziału „ 0” . Podczas pogadanki p. Bachanek również omówił zasady bezpiecznego zachowania w czasie ferii zimowych. Nasi najmłodsi uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji oraz zadawali mnóstwo nurtujących ich pytań.

policjant 4

policjant 3

policjant 2

policjant 1

Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać. Organizatorem spotkania była pedagog Katarzyna Spera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *