bal 4

Karnawałowe pląsy w Miedzierzy

W sobotę 18 lutego 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Miedzierzy oddali się karnawałowym zabawom. Przy muzyce DJ, absolwenta naszego gimnazjum, bawili się najpierw młodsi (klasy I-III, oddział „0” i przedszkolny), potem uczniowie klas IV – VI, a na końcu  gimnazjaliści. Pani dyrektor Beata Janiszewska powitała wszystkich uczniów i rodziców, życząc przyjemnej i udanej zabawy.  Jednak przed tańcami uczniowie młodszych klas pochwalili się swoimi aktorskimi talentami, występując w dwóch przedstawieniach.

bal 9

bal 8

Na początku zabawy karnawałowej dzieci z „zerówki” i uczniowie klasy pierwszej wystąpili w przedstawieniu bardzo pouczającej baśni Janiny Porazińskiej „O dwunastu miesiącach”, które przygotowali wraz z wychowawcami, Grażyną Kopeć i Marią Zbróg. Uczniowie w swych rolach pokazali, jak dobro i pokora zostają nagrodzone, a zło, lenistwo i brak uprzejmości spotyka kara. Spektakl był doskonałą powtórką nazw pór roku i miesięcy oraz ich charakterystycznych cech. Dzieciaczki z wielkim aktorskim zaangażowaniem wcieliły się w przydzielone role, prezentując też ciekawe, kolorowe kostiumy i ładną scenografię. Widzom bardzo się spodobało przedstawienie, o czym świadczyły gromkie brawa.

bal 7

bal 6

bal 5

Z kolei zabawę przeznaczoną dla najmłodszych umilił występ uczniów  klasy II i III. Tym razem było to przedstawienie pt. „ Bal u króla Baltazara”. W królewskim orszaku pojawili się: król Baltazar, królowa, księżniczka, urocze damy dworu, dzielni rycerze, posłańcy, wszechobecny wodzirej, nadworne błazny, zaradna kucharka, a nawet duch. Wiele się działo. Oprócz tańców królewskich, był też turniej rycerski. Zabawne błazny rozśmieszały widzów, a psotny duch pomieszał potrawy w królewskiej kuchni. Mali aktorzy odegrali scenki z wielkim zaangażowaniem. Rodzice przygotowali dla nich piękne stroje.  Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. Nad występem czuwały nauczycielki: Alina Czyżewska i Małgorzata Kornecka.

bal 4

bal 3

bal 2

bal 1

Od godziny 15.30 przy dyskotekowych rytmach zabawę swą rozpoczęli uczniowie klas IV-VI. Bawili się znakomicie. DJ zadbał o różnorodność imprezy, taneczne „kawałki” przeplatane były konkursami. Nad całością imprezy czuwali nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców. Panie Agnieszka Stachera, Agata Bielecka i Agnieszka Majcher zadbały, aby dzieci w chwilach odpoczynku mogły pokrzepić się soczkiem i smaczną przekąską.

karnawał 3

karnawał 2

karnawał 1

Od godziny 18.00 do 21.00 parkiet zajęli gimnazjaliści. Dyskotekę otworzyła pani dyrektor Beata Janiszewska, tańcząc z panem Jerzym Dudą w rytm piosenki „Windą do nieba” zespołu 2+1. Wszyscy świetnie się bawili. W związku z 99 % frekwencją uczniów klasy  II A na zabawie choinkowej, decyzją Rady Rodziców w nagrodę jej uczniowie pojadą na wycieczkę do kina. Gratulujemy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *