ZABAWA NA ŚNIEGU, ZJAZDY Z GÓRKI, JAZDA NA NARTACH CZY ŁYŻWACH ORAZ INNE SZALEŃSTWA NA ŚNIEGU MOGĄ SPRAWIĆ WIELE RADOŚCI I WZMOCNIĆ KONDYCJĘ FIZYCZNĄ

   Zimowe dni to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegały one szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zabaw zorganizowanych w miejscu zamieszkania jak i w czasie wyjazdów zimowych.
W związku z tym 16.02.2017r. w SP w Królewcu odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne zabawy zimowe”, na którym młodzi aktorzy z klasy III A i III B przedstawili uczniom porady dotyczące bezpiecznej zabawy w czasie zimowych dni.  Apelowali o rozwagę podczas harców na śniegu i przestrzegali  przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadków.
Dopełnieniem apelu była prezentacja multimedialna, którą  przygotował Samorząd Uczniowski w składzie: Klaudia Łosiak, Piotr Rejmak, Aleksandra Kowalczyk.
Uczniów przygotowali opiekunowie SU:  Lidia Pakuła, Sylwia Pałgan i Justyna Piekarska.

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić kondycję fizyczną.

Pamiętajcie, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *