piekarnia 7

JAK TO PIEKARZ CHLEB PIECZE – WYCIECZKA DO PIEKARNI

Dnia 23 lutego dzieci z zerówki pod opieką wychowawczyni p. Marii Zbróg , p. Aleksandry Kałmuk i p. Agnieszki Stachery,   wybrały się na wycieczkę do piekarni w Adamowie.

piekarnia 2

piekarnia 1

Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza oraz zapoznanie się z etapami wypieku chleba i poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Dzieci miały okazję zobaczyć maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Największą radość sprawiła im możliwość wykazania się zdolnościami artystycznymi w trakcie samodzielnego  wykonania bułeczek, rogalików , zaplataniu chałek, czy też innych wytworów według własnego pomysłu. Miały również okazję zobaczyć wielki piec do wypieku chleba i z pomocą piekarza wsadzić gotowe bochenki do pieca.

piekarnia 4

piekarnia 3

A ponieważ był to tłusty czwartek, zostaliśmy poczęstowani  przepysznymi pączkami. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i  pełne wrażeń. Również w naszej szkole z okazji tłustego czwartku pani dyrektor Beata Janiszewska zakupiła pączki dla uczniów całego Zespołu Szkół.

piekarnia 6piekarnia 7

piekarnia 5

Serdecznie dziękujemy właścicielowi piekarni p. Rafałowi Guldzińskiemu  za możliwość zorganizowania bardzo ciekawej i pouczającej wycieczki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *