sejm 10

UCZNIOWIE GIMNAZJUM ZWIEDZALI SEJM RP

24 lutego na zaproszenie  posła VIII kadencji p. Artura Gierady uczniowie Gimnazjum w Miedzierzy pojechali do Warszawy, by zwiedzić budynek sejmu oraz bliżej poznać pracę posłów. W wycieczce wzięli udział gimnazjaliści z klas I – III z najwyższą średnią ocen na pierwszy okres roku szkolnego 2016/2017. Było ich 44. Opiekunami uczniów były nauczycielki: Edyta Wydra, Magdalena Grzeszczuk, Edyta Kosma i Grażyna Myszkowska. Organizatorem i koordynatorem wyjazdu była p. wicedyrektor Agnieszka Czarnecka.

sejm 9

sejm 8

sejm 7

sejm 6

Pierwszym przeżyciem dla uczestników było poddanie się  kontroli pirotechnicznej przy użyciu specjalistycznych urządzeń technicznych dokonanej przez funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu. Następnie pod opieką pana posła i pani przewodnik udali się na zwiedzanie. Zwiedzili: galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny, obejrzeli makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, gablotę z laskami marszałkowskimi. Pan poseł zabrał również gimnazjalistów do Sali Kolumnowej, która często jest świadkiem ważnych wydarzeń w sejmie. Podczas wykładu w Sali Wszechnicy Sejmowej pani przewodnik zapoznała uczniów z historią Sejmu RP. Młodzież była także obserwatorem obrad z galerii Sali Posiedzeń Sejmu. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem. Poseł Gierada chętnie odpowiadał na pytania uczniów dotyczące nie tylko pracy w sejmie, ale również życia prywatnego. Ciekawi byli na przykład, czym interesuje się pan poseł oprócz polityki, dlaczego zdecydował się zostać posłem i czy będzie kandydował w kolejnych wyborach. Ciekawość została tak bardzo rozbudzona, że pan poseł poświęcił naszej wycieczce około dwóch godzin.

sejm 5

sejm 4

sejm 3

sejm 2

Bardzo serdecznie podziękowaliśmy panu posłowi, że zgodził się zaprosić naszych uczniów do Sejmu RP. Zaprosiliśmy też p. posła do odwiedzenia naszej szkoły. Dziękujemy również asystentce społecznej z Biura Poselskiego w Kielcach, p. Paulinie Plewie, za dużą pomoc w organizacji wycieczki.

sejm 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *