„BIAŁY KLAUN”, OCEANIKA i DĄB BARTEK

   Z okazji zbliżającego  się Międzynarodowego Dnia  Teatru, który obchodzony jest 27 marca 2017 r. uczniowie  klasy I  i II uczestniczyli  w dniu 16.03.2017r. w spektaklu teatralnym pt. „Biały klaun”, który obejrzeli na scenie teatru „Kubuś”.  Przedstawienie, to piękna,wzruszająca baśń poetycka, pełna cyrkowej radości, mówiąca o poszukiwaniu własnej tożsamości, odwadze zmierzania się z własnymi słabościami i ciekawej drodze prowadzącej do życiowej dojrzałości. Bohater spektaklu to chłopiec, który nie rozróżnia kolorów, ale dowiaduje się że świat można poznawać innymi zmysłami i to nie czyni człowieka gorszym, lecz wyjątkowym.

W programie wycieczki było również obejrzenie ekspozycji z najcenniejszymi i niezwykle ciekawymi okazami fauny i flory wodnej z całego świata, która liczy 300 zwierząt mórz i oceanów, a znajduje się w miejscowości Chrusty koło Zagnańska. Dzieci były zaciekawione opowieściami  przewodników, którzy w interesujący sposób opowiadali  o życiu wybranych zwierząt wodnych. Uczniowie zadawali nurtujące ich pytania i uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi.

W drodze powrotnej uczniowie sprawdzili,  jak się miewa  poczciwy, stary dąb Bartek. Okazało się, że powoli „budzi się z zimowego letargu” i miewa się całkiem dobrze jak na „podeszły wiek”.
Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: p. Elżbieta Zbróg, p. Krystyna Grzegorczyk, p. Elżbieta Kucharska i p. Monika Janiszewska – mama Dawida z kl. II a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *