policja 5

Z wizytą u koneckich policjantów, czyli nietypowy Dzień Wagarowicza

Dnia 21 marca z inicjatywy Dyrektora Szkoły p. Beaty Janiszewskiej grupa dwudziestu pięciu uczniów klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami p. Edytą Wydrą,   p. S. Blaszyńską i p. A. Łącką złożyła wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Młodzież, biorąc udział w policyjnym programie Służąc, niesiemy bezpieczeństwo, miała możliwość praktycznego poznania pracy policjanta oraz skonfrontowania swoich wyobrażeń z rzeczywistością. Podczas zajęć zorganizowanych na terenie koneckiej komendy uczniowie poznali między innymi strukturę funkcjonowania jednostki. Zapoznali się również z wyposażeniem, którym dysponują policjanci, m.in. mieli możliwość obejrzenia radiowozów oraz psów współpracujących z funkcjonariuszami.

policja 4

policja 3

W Wydziale Techniki Kryminalistycznej młodzież miała możliwość poznania procesu postępowania policjantów w przypadku zgłoszenia czynu zabronionego zarówno wykroczenia,  jak i przestępstwa oraz sposobu jego dokumentowania, jak również przesyłania dokumentacji, np. do sądu i prokuratury.

policja 2

W świetlicy gimnazjaliści dowiedzieli się o tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby   w przyszłości zostać policjantem oraz zapoznani zostali z najnowszymi narzędziami w policji  tj. Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moją Komendą.

policja 1

Na zakończenie spotkania uczennica klasy II A, Paulina Janus, wręczyła na ręce pani    asp. sztab. mgr Marzeny Czapelskiej podziękowanie za ciekawą i pełną wrażeń prelekcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *