wiosna 2

Aktywnie, poznawczo i smacznie powitaliśmy Wiosnę

21 marca 2017 roku grupa uczniów klasy VI SP ZS w Miedzierzy postanowiła poszukać Wiosny z dala od szkoły. Pierwsze jej oznaki znaleźli w Cisowniku, dokąd udali się pod opieką nauczycielek Grażyny Myszkowskiej i Agnieszki Leszczyńskiej.

wiosna 1

Piesza wędrówka odbywała się w rytmach muzyki, co nie przeszkadzało zachwycać się śpiewem pierwszych wiosennych ptaków oraz rozkoszować się świeżym zapachem leśnych drzew.

cisownik 1

W Cisowniku uczniowie odwiedzili „muzeum wsi” znajdujące się u pana Sosnowskiego, który ciekawie opowiadał o zwyczajach dawnych mieszkańców wsi, pokazywał dawne sprzęty i zapoznał ich z procesem powstawania ubrań z lnu. Pokazał także jak można utkać dywanik na bardzo starych, ale wciąż sprawnych,  krosnach.

wiosna 3

Powrót z Cisownika odbywał się w rekordowym tempie 35 minut, co tylko zaostrzyło apetyty uczestników wycieczki. Wyśmienita pizza czekała na nich w pizzerii Arturo, gdzie zakończyła się wiosenna wyprawa.

wiosna 4

Z kolei klasa V z wychowawczynią p. Izabelą Basiak i p. Aleksandrą Kałmuk, udała się na zwiedzanie starego młyna w Kawęczynie, a potem na wspólny posiłek do pizzerii. Pierwszy dzień wiosny był więc dla wszystkich klas pełen atrakcji.

klasa piąta 2

klasa piąta 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *