V miejsce dziewcząt i VI miejsce chłopców w finałach wojewódzkich Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce

     W Starachowicach odbyły się finały wojewódzkie Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce Energa Basket Cup. Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie, o co zadbał sponsor firma Energa, dzięki czemu dzieci mogły poczuć smak wielkiej imprezy sportowej. W otwarciu i podsumowaniu rozgrywek uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, prezesi Szkolnego Związku Sportowego, samorządowcy ze Starachowic, koordynator sponsora, dziennikarze z prasy i telewizji.
Turniej zgromadził po sześć najlepszych szkół województwa w kategorii dziewcząt i chłopców wyłonionych poprzez wcześniejsze eliminacje.  W obu kategoriach wystąpiły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Królewcu, co podkreśliła pani prezes Szkolnego Związku Sportowego  w Kielcach Alicja Stradomska. Sam finał nie był już tak szczęśliwy dla naszych drużyn, bowiem poziom był bardzo wysoki, drużyny rywali dysponowały zawodnikami trenującymi w akademiach, przewyższały nas warunkami fizycznymi co jest bardzo istotne w koszykówce, a w losowaniu trafiliśmy na późniejszych mistrzów województwa. Ale i tak możemy być dumni z naszych młodych sportowców, gdyż kolejny raz promowali naszą szkołę, gminę i powiat na arenie wojewódzkiej.

   Tabela końcowa dziewcząt:
1. SP Oleśnica
2. SP 1 Kazimierza Wielka
3. SP 2 Końskie
4. SP 3 Staszów
5. SP Królewiec
6. SP 9 Starachowice

     Tabela końcowa chłopców:
1. SP 25 Kielce
2. SP 13 Starachowice
3. SP 27 Kielce
4. SP Obrazów
5. SP 13 Skarżysko-Kamienna
  6. SP Królewiec

Drużyna SP KRÓLEWIEC wystąpiła w składzie: Klaudia Łosiak, Dominika Stępniewska, Jula Opala, Eliza Opala, Julia Wróbel, Patrycja Łakomiec, Julia Brzykcy, Aleksandra Opala, Kamila Smuga, Julia Mogielska, Malwina Kornecka, Kinga Piec.

Drużyna chłopców: Igor Janus, Kamil Osiak, Igor Rogula, Jan Brzykcy, Bartłomiej Dulewicz, Wiktor Wychowaniec, Patryk Strycharczyk, Wiktor Kosma, Wiktor Grabarczyk, Jakub Zbróg, Michał Bugajski, Piotr Rejmak.

Opiekunem obu ekip jest Jacek Kołodziejczyk.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *