FERIE W BIBLIOTECE

Tradycyjnie już podczas zimowego odpoczynku Gminna Biblioteka Publiczna w Smykowie w drugim tygodniu ferii zimowych zamieniła się w feryjne centrum wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Placówka zaoferowała najmłodszym czytelnikom ciekawe, różnorodne zajęcia i niespodzianki. Przez pierwsze dwa dni odbywały się zajęcia warsztatowe. Pierwszy dzień pod okiem Pani Haliny Szymańskiej ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach uczestnicy uczyli się jak wykonywać piękne ozdoby, kwiaty z krepiny oraz kolorowych materiałów, jak również każdy uczestnik wykonał własnoręcznie ramkę na zdjęcia. Podczas drugiego dnia spotkania wraz z kierownikiem, w bibliotecznej czytelni powstały przepiękne ozdoby i prezenty Walentynkowe- szkatułki na biżuterię i drobiazgi oraz ozdobne serca. Wszystkie prace trafiły na wystawę. Nie lada atrakcja czekała na uczestników w środku tygodnia, czyli w środę. Zaczęło się od animacji artystycznej „Spotkanie z Piratami”, podczas którego dzieci zamieniły się w piratów i wyruszyły statkiem w rejs. Były konkursy, quizy i wesołe zabawy. Po południu odbył się spektakl „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”. Zarówno animację jak i spektakl zaprezentowali aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa.

Niemałym zainteresowaniem cieszyły się czwartkowe zajęcia i zabawy z językiem angielskim, które w tym roku poprowadziła Pani Katarzyna Sykuła z Zespołu Szkół w Miedzierzy a wspierały ją uczennice z Gimnazjum Weronika Piec i Patrycja Piotrowska należące do Młodego Klubu Czytelnika. Smykowskie ferie zakończyły się piątkowym projektowaniem strojów karnawałowych z gazet i rewią mody.

Częstymi gośćmi odwiedzającymi bibliotekę byli włodarze naszej gminy, którzy z zaciekawieniem przyglądali się dzieciom a często nawet włączali się do zabawy.

W tegorocznych feriach udział wzięło ponad 80 młodych mieszkańców z naszej gminy.  Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *