zagnańsk 5

„KONKURS WIEDZY LEŚNEJ” PRZY DĘBIE BARTKU

29 marca w Technikum Leśnym w Zagnańsku odbył się II etap „KONKURSU WIEDZY LEŚNEJ”, do którego zakwalifikowała się trójka gimnazjalistów z Miedzierzy: Kinga Świadek, Łukasz Stachera z kl. IIa i Weronika Piec z kl. IIIa. Uczniowie ci zostali wyłonieni w ramach wewnątrzszkolnego etapu konkursu, zajmując w nim trzy pierwsze miejsca.

zagnańsk 2

zagnańsk 1

Podstawowymi celami konkursu było rozpowszechnianie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i leśnych oraz popularyzacja ekologii wśród młodzieży gimnazjalnej. Uczestnicy zmagań konkursowych musieli wykazać się dużą wiedzą między innymi na temat fauny, flory i elementów krajobrazu nieożywionego charakterystycznych dla Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Organizatorzy konkursu zorganizowali również dla uczestników ciekawe zajęcia praktyczne w rozpoznawaniu owadów, a także zwiedzanie szkolnej sokolarni, gdzie rehabilitacji poddawane są ptaki drapieżne.

zagnańsk 3

W czasie finałowego podsumowania konkursu, wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa oraz drobnymi upominkami.

zagnańsk 4

Wyjazd do Zagnańska nie mógł się  obyć bez pamiątkowego zdjęcia przy Dębie Bartku, który znajduje się w herbie  Technikum Leśnego, gospodarza konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *