euroweek 5

Obóz językowy „Euroweek” znów okazał się sukcesem

28 marca 15 uczniów Zespołu Szkół w Miedzierzy po raz kolejny  odwiedziło malowniczą Kotlinę Kłodzką, aby uczestniczyć w 5-dniowym obozie językowym Euroweek – Szkoła Liderów. Organizatorem wyjazdu była pani Aldona Mechelewska nauczycielka języka angielskiego, a opiekę nad uczniami sprawowały również pani Magdalena Grzeszczuk i pani  Agata Czaja.

euroweek 15

euroweek 14

euroweek 13

euroweek 12

euroweek 11

Pogoda sprzyjała już od początku wycieczki, dlatego też opiekunowie postanowili pokazać uczestnikom Kopalnię Złota w Złotym Stoku znajdującym się nieopodal Międzygórza, gdzie to uczniowie mieli spędzić kolejne dni swojej przygody z językiem angielskim. W kopalni zapoznali się z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”.

euroweek 10

euroweek 9

euroweek 8

euroweek 7

Po udanej wyprawie do kopalni złota uczestnicy wyjazdu edukacyjnego udali się bezpośrednio do Międzygórza. Po uroczystym powitaniu i zaprezentowaniu kadry szkoleniowej uczniowie zostali przydzieleni do grup i na dobre rozpoczęli swoją przygodę z językiem angielskim. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Ugandy, Etiopii, Gwatemali, Filipin, Macedonii ,Chorwacji, Turcji i Peru. Poziom języka angielskiego został dopasowany do grupy. Wolontariusze goszczeni w ramach programu „Euroweek” są to najlepsi kandydaci wybrani z tysięcy osób z całego świata, którzy zgłaszają się do programu „Euroweek”. Posiadają oni duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie podczas ćwiczeń, gier i warsztatów, Pokazali się jako twórcza i ambitna grupa. W ramach zajęć uczniowie zwiedzili również interesujące miejsca w okolicy, m.in. Bystrzycę Kłodzką, Kłodzko, Ogród Bajek oraz Wodospad Wilczki. Uczniowie gimnazjum uczestniczyli również w wyprawie na górę Igliczną do malowniczo położonego Sanktuarium Marii Śnieżnej. Program zakończył się rozdaniem certyfikatów w sobotę 1 kwietnia, ale nie obyło się bez łez i deklaracji, że w przyszłym roku również odwiedzimy Międzygórze.

euroweek 6

 

euroweek 4

euroweek 3

euroweek 2

Program Euroweek organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich.

euroweek 1

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili również Ogród Zoologiczny w Opolu, kończąc tym miłym akcentem naprawdę udaną wycieczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *