japonia 2

PODRÓŻ PO KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

6 kwietnia gimnazjalistki z klasy IIIB: Karolina Błońska, Dominika Maleszak i Patrycja Piotrowska pod opieką pani Edyty Kosmy uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym na wykład multimedialny o Japonii, który odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie.

W czasie prelekcji redaktor „Echa Dnia”, pani Marzena Kądziela, podzieliła się wspomnieniami ze swojej niezapomnianej podróży po Kraju Kwitnącej Wiśni. W niebywale zajmujący sposób podróżniczka opowiedziała zebranym gościom w kawiarni „Pod Grzejnikiem” wiele ciekawostek o tym niezwykłym regionie Azji. Zwróciła uwagę na to, że Japonia to kraj, który łączy ze sobą przywiązanie do tradycji z ogromnym rozwojem nowych technologii. W pokazie multimedialnym widzowie mogli oglądać piękne zdjęcia krajobrazów, zabytków, kwitnących, wiśniowych sadów japońskich, a także ludności oraz zwyczajów tam panujących. W ten interesujący sposób przemierzyliśmy Kraj Wschodzącego Słońca, przy okazji poszukując śladów słynnych gejsz.

japonia 1

Uczennicom bardzo spodobała się nietypowa lekcja o kulturze egzotycznego kraju i chętnie udałyby się na kolejny taki wykład.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *