spraw. 4

KLASA TRZECIA PISAŁA SPRAWDZIAN KOMPETENCJI

W dniach 6 i 7 kwietnia 2017 r. klasa III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Miedzierzy pisała Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty – OMNIBUS. Uczniowie przyszli ubrani odświętnie z uśmiechami na twarzach. Rodzice się nieco stresowali, ale nie dawali tego po sobie poznać.

spraw. 2

spraw. 1

W pierwszym dniu uczniowie pisali część polonistyczną, a w drugim część matematyczną. Był to ich pierwszy poważny sprawdzian. Wyniki sprawdzianu pozwolą poznać kompetencje uczniów po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej i przygotować ich do dalszego etapu nauki. Zadania zostały przygotowane przez doświadczonych autorów współtworzących badania i sprawdziany kompetencji uczniów. Po wyjściu z klasy trzecioklasiści byli zadowoleni i stwierdzili, że sprawdzian wcale nie był trudny.

spraw. 5

 

spraw. 3

Organizatorem sprawdzianu OMNIBUS jest MAC Edukacja, wydawnictwo od ponad 25 lat wspierające uczniów, nauczycieli i rodziców, jeden z największych wydawców podręczników  i ćwiczeń; partner Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji
w projekcie „e-podręczniki do kształcenia ogólnego”.

spraw. 7

spraw. 6

Nad przebiegiem sprawdzianu czuwała wychowawczyni pani Małgorzata Kornecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *