222

Ruszyła jedenasta edycja rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Wiktor Witkowski uczeń Gimnazjum w Miedzierzy zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski, a Marcelina Kuśmierczyk z UKS Przyłogi zajęła I miejsce w grupie juniorek

Rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej. W ostatni wtorek 11 kwietnia rozegrano pierwszą z pięciu zaplanowanych na ten sezon ligową kolejkę. Przed rozpoczęciem gier odbyła się krótka ceremonia otwarcia zawodów, w której uczestniczyli: Marcin Krzemiński wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych, Grzegorz Kędzierski prezes PZBil i Izabela Gajek sekretarz PZBil. Na początku została pokazana prezentacja związana z dziesięcioleciem naszych rozgrywek. Jak powiedział Marcin Krzemiński „Jubileusz to dobry moment do przypomnienia osób, które tutaj rozpoczynały przygodę z bilardem i w tym sporcie osiągnęły bardzo wiele tak jak Oliwia Czupryńska, Mistrzyni Świata i wielokrotna Mistrzyni Europy czy też Agata Sidło, wielokrotna Mistrzyni Polski….” Następnie przedstawiono zawodników, którzy będą reprezentować nasze województwo na zbliżających się Mistrzostwach Polski Juniorów. W grupie juniorek młodszych dziewcząt wystąpiła Patrycja Siemieniec z UKS Miłek Wiślica. Wśród juniorów młodszych zobaczyliśmy: Bartłomieja Łapacza (UKS Orlęta Bilcza), Wiktora Witkowskiego (UKS Przyłogi), Wojciecha Dynię (UKS Milek Wiślica) oraz Macieja Słowika i Jeremiego Nowaka z Nosanu Kielce. Na zakończenie  prezes PZBil Grzegorz Kędzierski dokonał oficjalnego otwarcia turnieju, życząc zawodnikom i ich opiekunom „by udział w lidze młodzieżowej był początkiem wspaniałej przygody ze sportem jakim jest bilard”.W pierwszej kolejce, w której wystąpiło blisko osiemdziesięciu zawodników z dziewięciu klubów w poszczególnych grupach na podium stanęli:
Grupa młodziczek:

I miejsce – Dominika Pawełczyk ( UKS Miłek Wiślica),

II miejsce – Patrycja Siemieniec ( UKS Miłek Wiślica),

III miejsce –Zuzanna Bryła ( UKS Jeziorko), Izabella Jońska (UKS Kostomłoty),

Grupa juniorek :

I miejsce –  Marcelina Kuśmierczyk (UKS Przyłogi),

II miejsce –  Martyna Jeziorska (ULKS Orły Bodzentyn),

III miejsce –  Kamila Obratańska (UKS Przyłogi), Anita Drobniak ( ULKS Orły)

Grupa młodzików:

I miejsce – Bartłomiej Łapacz ( UKS Orlęta Bilcza),

II miejsce – Jeremi Nowak ( Nosan Kielce),

III miejsce – Maciej Słowik ( Nosan Kielce), Patryk Charczuk ( UKS Miłek)

Grupa juniorów:

I miejsce – Karol Kędzierski ( Nosan Kielce),

II miejsce – Hubert Sagan (UKS Miłek Wiślica),

III miejsce – Wiktor Witkowski ( UKS Przyłogi), Dawid Kużniakowski (UKS Miłek),

SMLBil                                                                                        W rankingu drużynowym, do którego są zaliczane wyniki czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodników z danego klubu, po pierwszym turnieju na miejscu pierwszym znajduje się zespół  UKS Miłek Wiślica (41 pkt.), drugi jest UKS Przyłogi (37 pkt.), a trzeci UKS Orlęta Bilcza (36 pkt.). Następna kolejka, tym razem w odmianę 8 bil, zostanie rozegrana 16 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *