WYCIECZKA do Europejskiego Centrum Bajki

22 kwietnia 2017r. dzieci z oddziałów zerowych A i B ze szkoły w Królewcu uczestniczyły w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Po dotarciu na miejsce obiekt od razu bardzo przypadł dzieciom do gustu. Liczne alejki spacerowe, pomosty nad fosami z wodą, kuźnia i koło młyńskie kusiły do zabawy.
W wielofunkcyjnym obiekcie na dzieci czekała niezapomniana wystawa „Bajkowy Świat”, utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu technik multimedialnych. Poprzez świat bajek dzieci przeszły w trzech grupach pod opieką bajkowych postaci.

Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił zaczarowany ogród, magiczne drzewo, krzywe zwierciadło i zamek smoka. Najwięcej jednak atrakcji przeżyły dzieci podczas bajkowej podróży zaczarowanym pociągiem. Ciekawostką było wykorzystanie projektorów multimedialnych do prezentacji bajek i ich głównych bohaterów. Dzieci miały okazję dowiedzieć się między innymi: czym różni się Baba Jaga od czarownicy, czy można pogłaskać smoka, jak to jest w mysiej dziurze, gdzie mieszkają trolle, o czym mówią gadające kamienie.


Wystawa jest wspaniałą okazją, by uczyć dzieci odróżniać dobro od zła, prawdę od fałszu, a także by mówić o tym, że dobro ostatecznie zwycięża, a zło i niegodziwość zostają ukarane.
Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Zarówno dzieci jak i opiekunowie opuszczali „magiczny świat” będąc pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyli i przeżyli.

 
Dzieci po tak wspaniałej zabawie udały się do restauracji na pyszny i obfity obiad. Po krótkim odpoczynku i naładowaniu akumulatorów wszyscy z uśmiechem na twarzy ruszyli  w drogę do domu.
Opiekunowie wycieczki: Aneta Boruń, Sylwia Pałgan, Magdalena Woźniak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *