straż 10

OD DZIŚ CHCĄ BYĆ STRAŻAKAMI – NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA

9 maja 2017r. dzieci z „zerówki„ i punktu przedszkolnego pod opieką swoich wychowawczyń p. Marii Zbróg i p. Sylwii Dulewicz, wybrały się na cykliczną wycieczkę do Remizy  Strażackiej w Miedzierzy, z którą szkoła aktywnie współpracuje.  Mimo brzydkiej pogody bardzo ciepło i serdecznie powitali ich  naczelnik OSP  w Miedzierzy  p. Adam Kubała i p. Rafał  Grochowski ubrani  w mundury strażackie!

straż 9

straż 8

straż 7

straż 6

Dzięki życzliwości strażaków mogli z bliska nie tylko zobaczyć wóz strażacki i sprzęt pożarniczy, ale również wysłuchać  baaardzo ciekawych opowieści  p. Adasia Kubały  o trudnej i niebezpiecznej służbie jaką wykonują strażacy. Dzieci dowiedziały się, że działalność straży nie sprowadza się tylko do gaszenia pożarów, ale służą oni pomocą ludziom w różnych sytuacjach, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie czy życie. Mogli obejrzeć niezwykłe wyposażenie najnowocześniejszego wozu strażackiego. Dzieci były zachwycone i składały poważne deklaracje odnośnie swojej przyszłości: chcą być strażakami!  Wyposażenie remizy zrobiło  na wszystkich wielkie  wrażenie! Każde dziecko miało okazję założyć hełm strażacki oraz uczestniczyć w gaszeniu „fikcyjnego” pożaru.  Tutaj odwagą i sprawnością mimo młodego wieku wykazali się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Największą i niezapomnianą  atrakcją  był powrót wozem strażackim „na sygnale” do szkoły z garściami cukierków! Opowieściom nie było końca, bo jak tu w jednym zdaniu zdać relację rodzicom z tak wspaniałej wycieczki.

straż 5

straż 4

straż 3

straż 2

straż 1

   Wrażenia pozostaną na długo, a my gorąco dziękujemy panom strażakom za tak wspaniałą i bardzo ciekawą wycieczkę. Z okazji minionego święta życzymy im, aby ta trudna służba była dla nich źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *