KRÓLEWIEC Z KOLEJNYM MISTRZOSTWEM W „DZIECIĘCEJ PIŁCE RĘCZNEJ”

   Niesamowitych rzeczy dokonują młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej z Królewca pod wodzą Jacka Kołodziejczyka, bowiem w ostatnim tygodniu to już trzeci wywalczony awans do finałów wojewódzkich i szósty w roku szkolnym, co jest absolutnym rekordem w historii naszej szkoły i gminy. Tym razem mistrzostwo powiatu zdobyli uczniowie z rocznika 2007,2008 uczestniczący w Świętokrzyskim Programie Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej-,,Dziecięca Piłka Ręczna”, do którego zgłosiły się 102 szkoły z całego województwa i 8 z naszego powiatu.  Program ma na celu wsparcie prawidłowego rozwoju fizycznego, motorycznego, psychicznego dzieci oraz zapobieganie zaburzeniom układu ruchu, otyłości i promowanie piłki ręcznej wśród najmłodszych. Koordynatorem projektu jest ŚCDN w Kielcach, a finansowany jest przez Urząd Marszałkowski. Podsumowanie rozgrywek połączone z wyłonieniem przedstawiciela powiatu odbyło się w Radoszycach, gdzie w ceremonii otwarcia i zamknięcia uczestniczyli m.in. pani Agata Binkowska-członek zarządu województwa, pan Wójt Gminy Radoszyce Michał Pękala, przedstawiciele ŚCDN, a gościem specjalnym był zawodnik VIVE Krzysztof Lijewski. Jednak najważniejsze rzeczy odbywały się na parkiecie, gdzie nasi uczniowie najpierw rozgromili swoich rywali w grupie SP2Stąporków 20-1 i SP Fałków 14-4 i jako zwycięzcy grupy zagrali z gospodarzami SP Radoszyce zwyciężając 13-6. Wielki finał będący festiwalem  dziecięcej piłki ręcznej odbędzie się 10 czerwca w Kielcach.
Tabela końcowa:
  1. SP Królewiec
2. SP Radoszyce
3. SP1Końskie
4. SP Fałków
5-8  SP2Końskie, SP Pilczyca, SP2Stąporków, SP Gowarczów
Skład naszej drużyny: Jakub Zbróg, Jakub Maleszak, Dawid Łakomiec, Dawid Dobrowolski, Emil Maleszak, Iza Mogielska, Ula Piotrowska, Bartłomiej Kochel, Krystian Kos, Antoni Jaremcio. Opiekun Jacek Kołodziejczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *