noc 11

GIMNAZJALIŚCI NA „NOCY MUZEÓW” W WARSZAWIE!

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, z inicjatywy pani dyrektor Beaty Janiszewskiej i nauczycielek p. Magdaleny Grzeszczuk i p. Edyty Wydry, został zorganizowany wyjazd do Warszawy w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”. W tę jedną noc w roku wszystkie muzea są otwarte dla zwiedzających, a wejście jest darmowe.

noc 10

noc 9

Uczniowie naszej szkoły, klasa I A i II A, wyjechali wczesnym popołudniem, aby móc trochę czasu spędzić na warszawskiej Starówce. Gdy zbliżał się wieczór, zaczęli zwiedzanie.

noc 8

noc 7

noc 6

noc 5

noc 4

Pierwszym miejscem było Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN. Muzeum to jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu. Służącym ideom otwartości, tolerancji i prawdy. Następnie uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum to jest hołdem mieszkańców Warszawy dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w roku 1944. „Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego” to o wiele więcej niż jedynie zbiór eksponatów muzeum przeniesiony do Internetu. Dzięki technologii 3D gimnazjaliści mogli „dotknąć” historii i bezpośrednio doświadczyć tamtych dni. Mimo późnej godziny nasza grupa miała jeszcze siłę, aby zwiedzić Pałac w Wilanowie. Został on wzniesiony w latach 1681 – 1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery. W tym roku tematem przewodnim było życie codzienne w czasach Jana III: portrety, rzeźby, dzieła sztuki zdobniczej, militaria, przedmioty użytkowe, historyczne, gatunki roślin, a nawet rzeka Wisła. Tyle wspaniałości kryje pałac.

noc 3

noc 2

noc 1

Trzeba przyznać, że w tę Noc wiele się działo! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji! Na pewno nie zabraknie na niej naszych gimnazjalistów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *