PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY URZĄD GMINY W SMYKOWIE, OŚRODEK ZDROWIA, APTEKĘ, POCZTĘ, BANK, GMINNĄ BIBLIOTEKĘ, SALON FRYZJERSKI „KAJA” I „MINI MARKET”

We wtorek, 16 maja br. wójt gminy p. Józef Śliz przyjął niecodziennych gości. Do Urzędu Gminy Smyków przybyli uczniowie Punktu Przedszkolnego w Królewcu wraz z opiekunem p. Jolantą Błońską i p. Edytą Czyżewską.  Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego poznania.  Każdy musiał się przedstawić i powiedzieć o sobie parę słów. Po tej krótkiej prezentacji był czas na pogawędkę i słodki poczęstunek. Następnie udali się do sali konferencyjnej gdzie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Ale to nie koniec wycieczki, gdyż odwiedzili też Ośrodek Zdrowia, tam  p. Danuta Jarek przybliżyła wiadomości z zakresu pracy jaką wykonuje pielęgniarka. Następnie udali się na Pocztę i do Banku, aby  odkryć świat finansów. Z zaciekawieniem słuchali opowieści, ale najwięcej emocji  wzbudziła jednak liczarka do pieniędzy, przedszkolaki miały możliwość przeliczenia prawdziwych banknotów. Małym  klientom  pracownice banku przekazały  niespodziankę   w postaci balonów z logo banku.  Nie ominęli też sklepu spożywczego „Mini Market”, Apteki i Salonu Fryzjerskiego,  aby poznać pracę kasjerki, farmaceutki czy fryzjerki. Na koniec udali się do  Biblioteki Publicznej, gdzie p. Sylwia Mogielska przedstawiła prezentację i pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich kącik z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom  książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Chętnie spacerowały za panią bibliotekarką pomiędzy regałami w celu poznania znacznego księgozbioru przeróżnych pozycji książkowych. Tu też dzieci otrzymały balony z logo biblioteki.
Wszędzie przedszkolaki zostali przyjęci z dużą życzliwością, a spotkania odbywały się  w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Najmłodsi są wdzięczni
i składają serdeczne podziękowania.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *