logo 11

Akcja „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego” pod patronatem marszałka województwa Adama Jarubasa

1 czerwca, ruszyła II edycja zainicjowanej przez marszałka Adama Jarubasa akcji propagującej czytelnictwo. Akcja „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego” została zainaugurowana w Centrum Edukacyjnym „Szklany Dom” w Ciekotach. Celem akcji jest odkrywanie historii i popularyzacja twórczości Stefana Żeromskiego, autora bardzo mocno związanego z regionem świętokrzyskim. Pisarz spędził tu dużą część życia i często pisał o ziemi świętokrzyskiej. Zakończenie akcji planowane jest w październiku na rocznicę jego urodzin.

stefan 11

stefan 9

stefan 8

stefan 7

stefan 6

stefan 5

stefan 4

stefan 3

stefan 2

Na apel marszałka A. Jarubasa o włączenie się do akcji czytelniczej odpowiedziało wiele szkół z województwa. Jedną z nich jest nasza szkoła, Zespół Szkół w Miedzierzy. Akcję rozpoczęliśmy  2 czerwca o godz. 8.00 w gimnazjum prezentacją multimedialną o  S. Żeromskim. Uczennica klasy trzeciej Weronika Piec przypomniała biografię pisarza. Następnie przybyli rodzice i pani dyrektor Beata Janiszewska przeczytali fragmenty „Puszczy Jodłowej”. Chętni do czytania byli również uczniowie gimnazjum. Wybrali sobie fragmenty książek – lektur, które omawiali, np. klasa pierwsza – „Siłaczkę”, klasa druga – „Syzyfowe prace”. Należy wspomnieć, że uczniowie klas drugich na początku kwietnia zwiedzali Centrum Edukacyjne w Ciekotach oraz Muzeum Lat Szkolnych w Kielcach, w związku z omawianiem lektury „Syzyfowe prace”. Uczniowie klasy trzeciej sięgnęli po lektury szkoły ponadgimnazjalnej po „Ludzi bezdomnych” i „Wierną rzekę”. W akcji wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele.

stefan 1

stefan

Koordynatorem akcji w szkole była polonistka i wicedyrektor Agnieszka Czarnecka. Dekorację, wystawkę dzieł pisarza i prezentację multimedialną przygotowała p. Edyta Kosma, nauczyciel świetlicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *