ola

III miejsce w Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Wiem, co zrobić, gdy…”

7 czerwca w ZSP nr 2 w Końskich odbył się Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej pt. „Wiem, co zrobić, gdy…”. Jak co roku w konkursie wzięli udział uczniowie    z gimnazjum w Miedzierzy. W tym roku szkołę reprezentowały uczennice: Patrycja Piotrowska- kl. IIIB, Aleksandra Banasik- kl. IIIB i Weronika Maleszak- kl.IIIA.

konkurs 26

konkurs 25

Uczniowie pisali test z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po dogrywce okazało się,  że nasza uczennica Aleksandra Banasik zajęła zaszczytne III miejsce. Otrzymała nagrodę książkową oraz dyplom. Nagrody zwycięzcom  wręczyli: Wicestarosta Powiatowy w Końskich- Andrzej Lenart oraz dyrektor ZSP nr 2 w Końskich- Jan Rybiński. Podziękowania otrzymała też pani Magdalena Grzeszczuk, która przygotowała uczennice i opiekowała się nimi w czasie konkursu.

konkurs 24

konkurs 23

konkurs 22

Po zmaganiach testowych uczniowie mogli obejrzeć wspaniały pokaz akcji ratowniczo- gaśniczej z udziałem Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji w Końskich. Służby ratunkowe za pomocą specjalistycznego sprzętu wycięły karoserię samochodu i ewakuowały z niego trzy ranne  w pozorowanym wypadku osoby. Następnie Straż Pożarna gasiła palące się auto. Cały pokaz był niezwykle ciekawy i edukacyjny. Pokazywał jak prawidłowo udzielić pomocy osobom rannym   w wypadku komunikacyjnym oraz weryfikował wiedzę teoretyczną w praktyce.

ola 4

ola 3

ola 2

ola 1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *