III miejsce Królewca w finałach wojewódzkich „ Festiwalu Dziecięcej Piłki Ręcznej”

W Hali Legionów, gdzie swoje mecze rozgrywają zawodnicy Vive, odbył się ,,Festiwal Dziecięcej Piłki Ręcznej”. Turniej w ramach ,,Świętokrzyskiego Programu Rozwoju Aktywności Fizycznej” zorganizowało ŚCDN we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Młodzi sportowcy byli pod ogromnym wrażeniem, gdyż organizatorzy sprawili, że mogli się poczuć jak na prawdziwych mistrzostwach. Po oficjalnym otwarciu przez przedstawicieli ŚCDN, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, europosła Bogdana Wentę i prowadzącego pana Grzegorz Bienia nastąpiła prezentacja 16 drużyn, a następnie wspólna rozgrzewka z zawodniczkami Korony Handball. Zawodnicy nie mieli czasu się nudzić, gdyż mecze odbywały się jednocześnie na trzech boiskach, w sumie rozegrano 32 spotkania, a w przerwie między nimi czekały na nich inne atrakcje sportowe, podsumowania konkursów, posiłek, występy  artystyczne i spotkania ze szczypiornistami Vive. Bardzo udanie nasz powiat zaprezentował zespół z Królewca, który przeszedł eliminacje grupowe i ćwierćfinały jak burza i był wymieniany w gronie faworytów, podobnie jak zespół ze SP32Kielce. Niestety los zetknął obie drużyny już w półfinale i drużyna z Gminy Smyków musiała uznać wyższość Kielczan, którzy mieli ogromne wsparcie kibiców, ale niestety też sędziego, co zauważyli opiekunowie również innych drużyn. W meczu o brąz, Królewiec szybko się podniósł  i nie dał najmniejszych szans drużynie z Chęcin, która również przeżywała dramat przegrywając po dogrywce z triumfatorem z Łopuszna.

Wyniki naszej drużyny:
GRUPA ,,A”
SP Królewiec-SP 2 Opatów   7-1
SP Królewiec-SP Dwikozy     7-4
SP Królewiec-SP Chmielnik   9-4
W ćwierćfinale    SP Królewiec- SP Połaniec  7-4
W półfinałach:    SP Królewiec- SP 32 Kielce  4-8
SP Łopuszno- SP Chęciny   6-5(po dogrywce)
Mecz o III miejsce:  SP Królewiec- SP Chęciny 10-4
Mecz o I miejsce:    SP Łopuszno- SP 32 Kielce  11-5

Skład SP Królewiec: Dawid Dobrowolski, Ula Piotrowska, Iza Mogielska, Jakub Zbróg, Krystian Kos, Emil Maleszak, Jakub Maleszak, Bartłomiej Kochel, Antoni Jaremcio, Dawid Łakomiec. Opiekun Jacek Kołodziejczyk.
Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Jakub Zbróg.
Tabela końcowa:
1. SP Łopuszno
2. SP 32 Kielce
3. SP Królewiec
4.  SP Chęciny
5-8 SP Połaniec, SPChmielnik, SP13Skarżysko,SP Kluczewsko
9-16 SP Dwikozy, SP2Opatów, SP2Busko Zdrój, SP Pawłowice, SP13Starachowice, SP Kunów, SP Działoszyce, SP1Kazimierza Wielka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, poczęstunek, a najlepsze drużyny puchary, bilety na mecze Vive i Korony Handball, piłki, koszulki, upominki rzeczowe, oraz zaproszenia dla wybranych zawodników do szkoły mistrzostwa sportowego, która będzie utworzona od września w Kielcach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *