łódź 11

UCZNIOWIE TKALI I EKSPERYMENTOWALI NA WYCIECZCE W ŁODZI

Dnia 7 czerwca uczniowie szkoły podstawowej w Miedzierzy wyjechali na wycieczkę do Łodzi. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wyjazdowi. Pierwszym punktem programu było Muzeum Fabryki. Tu dzieci poznały historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku, w których produkowano tkaniny bawełniane. Poznali technikę produkcji tkanin i codzienną pracę robotników oraz obejrzeli krosna, na których tkano tkaniny.

łódź 10

łódź 9

łódź 8

łódź 7

Następnie uczniowie przeszli do sali, w której odbyły się warsztaty na temat: „Jak powstaje tkanina?”. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda gałązka bawełny oraz poznali proces wytwarzania przędzy nici bawełnianych. Uczyli się tkać na ręcznych krosienkach oraz projektowali wzory na gotowych tkaninach. Tkanie wychodziło im całkiem dobrze, a w projektowaniu prześcigali się pomysłami na wzory i kolory.

łódź 6

łódź 5

łódź 4

łódź 3

Po zakończonej pracy dzieci udały się do Experymentarium w celu poznania wielu zjawisk fizycznych związanych z wodą, prądem i ciśnieniem. Wszystkiego musiały dotknąć i sprawdzić. Niektóre eksperymenty ich zaskakiwały, inne sprawiały radość.

łódź 2

łódź 1

łódź

Ostatnim punktem wycieczki było ZOO, gdzie dzieci miały możliwość spotkania wielu zwierząt egzotycznych. Najbardziej spodobały im się żyrafy. Wyglądały tak dostojnie, że dzieci postanowiły zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Kiedy wycieczka się skończyła, uczniowie nawet nie zdawali sobie sprawy z tego, ile wiedzy zdobyli w ciągu całego dnia. Pełni wrażeń wrócili do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *