Turniej piłki nożnej z okazji odbywających się w Polsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Na orliku w Smykowie odbył się turniej piłki nożnej na wzór Młodzieżowych Mistrzostw Europy odbywających się w Polsce. Na przeciw siebie stanęli rywale  z naszej grupy tj. Polska, Szwecja , Anglia i Słowacja, a w ich składach młodzi piłkarze z  Gminy Smyków.  Wyniki rywalizacji:
Szwecja – Anglia      5-1
Polska – Słowacja    2-4
Szwecja – Polska     2-2
Anglia – Słowacja     5-1
Polska – Anglia        6-2
Szwecja – Słowacja  2-2
Tabela końcowa:
1. Szwecja   5 pkt.     9-5
2. Słowacja   4 pkt.      7-9
3. Polska      4 pkt.     10-8
4. Anglia       3 pkt.      8-12
W zwycięskiej drużynie zagrali: Wiktor Grabarczyk, Patryk  Sztandera, Igor Janus, Dawid Basiak, Fabian Kozłecki, Dawid Nowakowski, Bartłomiej Dulewicz.
Najlepszym bramkarzem został: Fabian Kozłecki, a królem strzelców Patryk  Sztandera.
Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Jacek Kołodziejczyk.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, drużyny puchary, najlepsi zawodnicy statuetki, które ufundował urząd gminy. Turniej był jednocześnie   podsumowaniem bogatego  w sukcesy sportowe roku szkolnego dla uczniów naszej gminy.  Młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej  w Królewcu, aż siedmiokrotnie  w grach zespołowych awansowali do finałów wojewódzkich: chłopcy w piłce nożnej, ręcznej i koszykówce wygrywając powiaty  i półfinały wojewódzkie, a dziewczynki w piłce ręcznej i koszykówce. Ponadto chłopcy zostali mistrzami województwa w XIII edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej,  a ich młodsi koledzy z trzecich klas zajęli III miejsce w Festiwalu Dziecięcej Piłki Ręcznej. Wyniki te plasują naszą szkołę najwyżej w powiecie, jeżeli chodzi o gry zespołowe i jesteśmy jedną z nielicznych szkół w województwie, która miała tyle drużyn w finałach. Duże sukcesy odnoszą również koledzy  ze szkoły  w Miedzierzy, do nich należą m.in osiągnięcia w badmintonie, lekkoatletyczne, tenisie stołowym i bilardzie. Uczniowie  obu szkół są ze sobą bardzo zintegrowani uczestniczą we wspólnych treningach KS Smyków i rozgrywkach ligowych, wielu wspólnych turniejach i wyjazdach sportowych. Dokonania sportowe docenia pan Wójt Józef Śliz, który jest fundatorem stypendiów sportowych dla wszystkich finalistów i nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego. O młodych sportowcach pamięta również nasz sponsor pan Waldemar Zbróg, który zorganizował dla dzieci ognisko i poczęstunek podczas podsumowania sportowego roku szkolnego, a w przeszłości wielokrotnie ubierał w stroje sportowe nasze drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *