sprzątaczka

AKTYWNIE „SPRZĄTALI ŚWIAT” W SWOJEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE

Uczniowie z Miedzierzy znów sprzątali świat, ponieważ doskonale wiedzą, że postawą patriotyczną jest nie tylko uczestniczenie w apelach i akademiach, ale również dbanie o czystość swojej małej Ojczyzny.

sprzątanie 2

sprzątanie 5

24. polska edycja akcji Sprzątanie Świata przebiega w tym roku pod hasłem: Nie ma śmieci – są surowce.Uczniowie szkoły podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi, wzorem lat ubiegłych, włączyli się w akcję Sprzątanie świata. Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami w piątek 15 września, sprzątali najbliższą okolicę. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawice pozbierali i posegregowali odpady do przygotowanych worków, a następnie wyrzucili do odpowiednich szkolnych kontenerów. Przy okazji akcji powrócił temat korzyści płynących dla człowieka i przyrody z umiejętnego segregowania odpadów.

sprzątanie 1

Celem tegorocznej akcji była zmiana postrzegania odpadów jako śmieci i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

sprzątanie 6

sprzątanie

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, serdecznie dziękujemy za działania na rzecz ochrony środowiska.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *