czytanie5

Dzień Głośnego Czytania dla najmłodszych

29 września to Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania ogłoszony po raz pierwszy przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Nasza szkoła czynnie włączyła się w obchody. Z tej okazji odbyło się spotkanie czytelnicze, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0-III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki z punktu przedszkolnego.

czytanie

czytanie 1

czytanie 2

Tego dnia w naszej szkole dorośli czytali dzieciom. Na spotkanie oprócz wychowawców, nauczycieli, pani bibliotekarki oraz pani dyrektor Beaty Janiszewskiej  przyszli zaproszeni rodzice, a także Wójt Gminy Smyków pan Józef Śliz. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej prezentacji, która miała na celu wyjaśnienie idei tego przedsięwzięcia oraz wskazanie walorów, jakie niesie ze sobą czytanie książek. Najpierw pan Wójt, Józef Śliz, przeczytał najmłodszym wiersz Juliana Tuwima pt: „Lokomotywa”. Następnie uczniowie wysłuchali baśni o „Szewczyku Dratewce” w interpretacji pani dyrektor Beaty Janiszewskiej.  Podczas spotkania można było wysłuchać wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie Radio”, bajki Marii Konopnickiej pt. „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, baśni „Śnieżka”, jednej z pięknych polskich legend oraz wielu innych fragmentów z wybranych dzieł literackich. Na koniec Wójt  Gminy  Smyków Pan Józef Śliz wraz z panią Dyrektor Beatą Janiszewską złożyli życzenia oraz poczęstowali wszystkich chłopców cukierkami, ponieważ w tym samym dniu obchodzony jest Dzień Chłopaka.

Czytelnicze święto obchodzimy co roku 29 września, jednak do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *