wybory4

GIMNAZJALIŚCI WYBRALI SWÓJ „RZĄD” :)

Dnia 28 września 2017 roku w Gimnazjum w Miedzierzy odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego, w którym wzięli udział wszyscy gimnazjaliści. Głosowanie do SU poprzedzone było tygodniową kampanią wyborczą czterech kandydatów. Każdy z uczniów przygotował swój plakat wyborczy, na którym zamieścił swój program. Celem wyborów było zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej. Nasza szkoła uczy, że wyrazem współczesnego patriotyzmu pełnoprawnego Polaka powinno być uczestnictwo w wyborach. Są one nierozłączną cechą demokracji. Nasi uczniowie rozumieją, że wybory służą wyłonieniu przez pełnoprawnych członków społeczeństwa swoich reprezentantów do stanowienia prawa i rządzenia w ich imieniu. Choć nasz pojedynczy głos może wydawać się mało istotny, to jednak ostateczny wynik wpływa na rozwój i jakość naszego życia.

wybory 2

wybory 1

wybory

Komisja Wyborcza w składzie: Zuzanna Dudek, Aleksandra Stachera, Klaudia Wychowaniec, Łukasz Stachera i Klaudiusz Opara wydała 64 karty do głosowania, co stanowi 91% całej społeczności gimnazjalnej. Wszystkie glosy były ważne. Po zliczeniu okazało się, że największą  liczbę głosów otrzymał:

  • Kacper Kubała – 26 głosów (41%),

Przewodniczącym SU Gimnazjum w Miedzierzy został Kacper Kubałazastępcą – Kasia Opala, skarbnikiem – Weronika Węgrzyn, sekretarzem – Emilia Kuśmierczyk.

Wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnego wypełniania ich obowiązków w roku szkolnym 2017/2018.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *