mecz drugi 2

MIEDZIERZA WIERNIE DOPINGUJE VIVE KIELCE!

W niedzielne popołudnie 8 października czternastu uczniów Szkoły Podstawowej  w Miedzierzy wraz z opiekunami: panią dyrektor Beatą Janiszewską i panią Sylwią Blaszyńską po raz kolejny kibicowało w Hali Legionów w Kielcach swojej ulubionej drużynie Vive Kielce  podczas spotkania Ligi Mistrzów.

To wspaniałe widowisko sportowe zrobiło na wszystkich obecnych ogromne wrażenie, które na pewno długo będą pamiętać.  Emocje sięgały zenitu! Swoim dopingiem wspierali  naszych zawodników i był moment, w którym  przez chwilę Vive prowadziło 6 bramkami!  Świetnie w bramce spisywał się Sławomir Szmal. Drużyna niemiecka SG Flensburg walczyła  do końca. W ostatnich sekundach meczu wicemistrzowie Niemiec doprowadzili do remisu. Szkoda, liczyliśmy na wygraną…

mecz drugi 3

mecz drugi 4

mecz drugi

mecz drugi 5

Takie systematyczne wyjazdy na mecze piłki ręcznej uczą zasad gry, dostrzegania błędów w grze, a także walki fair play. Jest ona wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca  przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.

Na koniec wspólnie spędzonego czasu nasi uczniowie i opiekunowie udali się obowiązkowo do  Mc Donald’a.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *