Krus

W „KRUSIKOWIE” JEST BEZPIECZNIE

9 października, w poniedziałek, odbyło się bardzo pouczające spotkanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej z przedstawicielami KRUS u w Końskich, panią Anną Brot i panią Anną Lasotą, które przyjechały na zaproszenie pani dyrektor Beaty Janiszewskiej. Zaprezentowały  dzieciom słuchowisko „W KRUSikowie”.

Głównymi bohaterami byli: pszczółka Kruszynka i bączek Okruszek, którzy opowiedzieli, jak unikać wypadków w gospodarstwie rolnym. Bajkowi bohaterowie przestrzegali przed zabawą na balach siana oraz w zbożu w czasie żniw. Przypomnieli uczniom, że nie należy drażnić zwierząt hodowlanych, bawić się w pobliżu różnych maszyn i urządzeń rolniczych, bawić się środkami chemicznymi oraz kąpać się w niestrzeżonych zbiornikach wodnych. Bączek i pszczółka uświadomili dzieciom, że dorośli powinni zadbać o porządek na podwórzu i w obejściach domostw, pamiętać o zakładaniu osłon na narzędzia oraz odpowiednim magazynowaniu i przechowywaniu środków chemicznych w oryginalnych opakowaniach. Następnie po wysłuchaniu bajki uczniowie odpowiadali na pytania związane ze słuchowiskiem. Najaktywniejsi zostali nagrodzeni odblaskami. Wszyscy zaś otrzymali plany lekcji i słodki upominek.

krus 4

krus 3

krus 2

krus 1

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest priorytetem i każda forma przypominania im o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania jest wykorzystywana w pracy szkoły. Z dzisiejszego spotkania na pewno wyniosą wiele informacji i podzielą się nimi w domu z rodzicami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *